Šlágr kola pro Pardubice

Duel mezi prvním a druhým celkem přichystalo 38. kolo hokejové O2 extraligy. Ten se povedl Pardubicím dotáhnout až do vítězného konce, 3:2, v samostatných nájezdech na ledě Litvínova a na druhém místě tak na něj ztrací už pouze tři body. Mistrovská Slavia se po sérii úspěšných zápasů už bodově dotáhla na třetí Spartu, po výhře s Kladnem 5:1. Naopak právě Sparta pomohla Vítkovicím zlomit neúspěšnou sérii pěti porážek, když podlehla ostravskému celku 0:3.

HC Moeller Pardubice

HC Moeller Pardubice | Foto: HC Moeller Pardubice

Energie Karlovy Vary - Mountfield České Budějovice 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)

Na úvodní branku Jihočechů odpověděli domácí náporem a chybující budějovickou obranu potrestali třemi góly. Od druhé třetiny se hosté herně pozvedli. Dvakrát zredukovali dvoubrankové vedení Energie, ale vyrovnání se nedočkali. Nejvýraznějšími postavami vítězů byli brankář Mensator a autor dvou gólů Sailer.

Branky a nahrávky: 8. Melenovský, 11. Pech (Řezníček, Melenovský), 12. Sailer (Mudroch), 31. Sailer (Mudroch) - 3. Vak (Toman, Kotrla), 24. Veselý (Vydarený, Toman), 48. Vak (L. Poživil, Melichárek). Rozhodčí: Hodek - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:6, navíc Kotrla (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 3340

Bílí Tygři Liberec - Znojemští Orli 3:5 (3:2, 0:1, 0:2)

Liberečtí sice v první třetině průměrného utkání dokázali sice dvakrát vymazat jednogólové manko a nakonec se dostali i do vedení. Ve druhé části, ale o něj vinou hrubé chyby Moravce, přišli. Orli branka povzbudila a na začátku závěrečné části přidali čtvrtou branku. Jejich vítězství potvrdil brankou při powerplay Selingr.

Branky a nahrávky: 14. Podkonický (Pletka, J. Moravec), 17. P. Nedvěd (V. Nedorost), 18. Bartovič (Šachl, Blatný) - 3. Dopita (Selingr, Erat), 16. M. Růžička (R. Procházka, Demel), 39. Erat (Selingr), 43. R. Procházka (Tesařík), 60. Selingr (Dopita). Rozhodčí: Hradil - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4887

RI Okna Zlín - BK Mladá Boleslav 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Domácí hráli převážný čas bezkrevně omluvou nebyla ani neúčast tří útočníků. Hosté hráli poctivý pracovitý hokej a dvougólové vítězství si zasloužili.

Branky a nahrávky: 47. Rachůnek (Lučka) - 6. R. Král (Benda, Posmyk), 17. Handlovský, 53. R. Vrbata (Důras, D. Vrbata). Rozhodčí: Šindler - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:8, navíc Benda (M. Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3699

Vítkovice Steel - Sparta Praha 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Ostravský tým utnul svou nejdelší krizi v sezoně pěti porážek za sebou a Spartu zaslouženě porazil. Vítkovicím se povedlo vyhrát i bez sedmi hráčů základní sestavy a to zejména díky větší obětavosti, hlavně směrem dozadu. Sparta naopak chvílemi působila velmi laxně a jakoby bez pohybu.

Branky a nahrávky: 18. Svačina (Krstev, Šimíček), 39. R. Hruška (Svačina), 53. Štefanka (Petrovický, Kvapil). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4965

Slavia Praha - Geus Okna Kladno 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)

Pražané hlásí splnění plánu. Bez problému zvládli i poslední zápas domácí povánoční série. O osudu utkání rozhodla už první čtvrthodina, ve které Slavia odskočila na rozdíl tří branek. Spokojeni mohou být i Červenka s Bednářem, kteří útočí na špičku ligového bodování, oba si připsali po dvou bodech.

Branky a nahrávky: 2. Sklenář (Bednář, Červenka), 5. Micka (Špelda, Kraft), 14. J. Novák (Micka, Tomica), 42. Kraft (Micka, Drtina), 48. Červenka (Bednář, Sloboda) - 49. Horna (Frolík, Kalla). Rozhodčí: Jeřábek - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4726

Lasselsberger Plzeň - Oceláři Třinec 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Rozhodovaly výkony brankářů, v polovině utkání svým druhým gólem Vlasák zvyšoval už na 4:1 a vyhnal z branky golmana Čechmánka. Třinecký Lušňák sice vzápětí vrátil hosty do hry. Ti, ale už nedokázali překonat skvělého Málka.

Branky a nahrávky: 5. Matějovský (Dvořák), 10. Cartelli (S. Hudec), 23. Vlasák (Straka, Tomas), 31. Vlasák (Benák, Dvořák), 60. Tomas (Straka, Matějovský) - 6. Hampl (Balej), 32. Lušňák (D. Květoň, Peterek). Rozhodčí: Vampola - Bádal, Charvát. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5593

Litvínov - Moeller Pardubice 2:3 po sam. náj. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Chemici začali dobře a po brankách Hübla a Jenáčka vedli už v 8. minutě úvodní třetiny 2:0. Jenže ještě v první části snížil Somík a v 29. minutě srovnal Pivko. Nervózní duel rozhodla branka Koláře v samostatných nájezdech.

Branky a nahrávky: 2. V. Hübl (Kubinčák, Kroupa), 8. Jenáček (Branda) - 16. Somík (Cetkovský), 29. Pivko (Semorád), rozhodující nájezd Kolář I. Rozhodčí: Minář (35. Petružálek) - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 10:7, navíc Reichel, Kubát - Pivko všichni 10 min. Bez využití. Diváci: 5825

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít