Slavia dostala na úvod hokejového semifinále lekci

Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň deklasovali v prvním semifinále play off České pojišťovny Slavii na jejím ledě 6:0. Pohromou byla pro sešívané první řada Plzně, která zařídila během první třetiny vedení 4:0. Západočeši díky nim mezi 11. a 19. minutou zápas rozhodli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

Desetitisícová návštěva viděla v pražské O2 Aréně jednostranný hokej. Plzenští hokejisté byli už od prvních minut lepším celkem, branku ale dali až v 11. minutě. Straka prostřelil Nerudu z prostoru pravého kruhu, a přestože hbitý gólman Slavie puk ještě chytil, bylo to podle videorozhodčího až za brankovou čarou. Dravost a přesná souhra první řady Lasselsbergeru na pomalé Slávisty platila, nedůraznost Slavie před vlastní brankou potrestal střelou mezi Nerudovy betony Vostřák.

Domácí srazila do kolen 14. minuta. Nejprve byl vyloučen útočník Micka a Vostřák zvýšil na 3:0. Hned po vhazování se dostali sešívaní do útoku a po střele Karola Svobody jásali. Radost jim pokazil videorozhodčí, podle kterého se Svobodova střela mezi betony Chábery odrazila nejprve od pravé tyče, poté od levé a následně zapadla zpět do brankářovy výstroje. Sporný moment poté mohli vidět i samotní hráči na kostce nad ledem, kde byl podle nich puk za brankovou čarou. Slavii se výrok rozhodčího nezamlouval a odmítla nastoupit na led. Za to dostala nejprve dvouminutové vyloučení a v 19. minutě i gól.

Druhá část se hrála vyrovnaně pouze ve chvíli, kdy byli Západočeši v oslabení. I při hře 5 na 5 totiž uzavřel Lasselsberger svého soupeře v obranném pásmu a jeho výsledkem byly dvě branky. Slavii nic nevycházelo, do útočného pásma se prakticky nedostávala a za 40 minut hry měla 6 střel na branku soupeře.

V poslední třetině byli na ledě hlavně hráči z třetích a čtvrtých formací, protože duel se za jasného stavu 6:0 dohrával pouze z ,,povinnosti". Hostující Plzeň dokonce poslala celou první útočnou řadu v 50. minutě do šaten a zbytek zápasu sledovala trojice Vostřák, Straka, Vlasák zpoza lavičky bez bruslí.

Slavia Praha - Lasselsberger Plzeň 0:6 (0:4, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. M. Straka (Smrek, Vlasák), 13. Vostřák (Vlasák), 14. Vostřák (Vlasák, M. Straka), 19. Vlasák (M. Straka, Smrek), 29. Kubica (Laš), 35. Jan Kovář (M. Straka, Tomas). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:3, navíc Vašíček (Slavia) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 10.083. Stav série: 0:1.

Slavia: Neruda (29. Furch) - Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, od 30. navíc Špelda - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Doležal - Jelínek, Endál, Sklenář - od 30. navíc M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Plzeň: Chábera - J. Nedvěd, Smrek, Čakajík, Pácal, Benák, Dresler, od 41. navíc Všetečka - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Dvořák, Jan Kovář, Adamský - Tomas, Kracík, Matějovský - Kubica, Kubalík, Laš - od 41. navíc Šinágl. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme