Slavia drží odstup

Pěti zápasy pokračovalo 17. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Na Viktorii Žižkov dopoledne zavítalo Kladno. Velmi důležité tři body za výhru nakonec zůstaly v Praze. Dvacet minut před závěrečným hvizdem proměněnou penaltou rozhodl Švancara.

Fanoušci FC Viktoria Plzeň

Fanoušci FC Viktoria Plzeň | Foto: FC Viktoria Plzeň

Fotbalisté Brna přijeli ke svému utkání do Plzně. Vše podstatné se odehrálo v první půli. Ve 22. minutě vstřelil úvodní branku Varadi a ve 35. minutě proměnil pokutový kop Sylvestre. Výsledek 2:0 pro Plzeň vydržel až do konečného hvizdu.

Vítězstvím 1:0 Teplic nad Mostem se modrožlutí stále drží v popředí ligové tabulky. Domácí se přes úpornou obranu hostí dlouho nemohli prosadit. Jedinou a rozhodující trefu vstřelil Tomáš Jun.

Pražská Slavia si výhrou na 1:0 nad Čekými Budějovicemi udržela pětibodový náskok před svými pronásledovateli. Rozvlnit síť houževnatého soupeře se jim podařilo až šest minut před koncem. O gólový zápis se postaral Jaroslav Černý, který během zimní přestavky přišel právě z jihu Čech.

Pouhý bod získala Mladá Boleslav v duelu s Jabloncem. Po výsledku 1:1 byli určitě spokojenější hosté. Úvodní branku dal Rajnoch, konečné skóre upravil pětadvacet minut před koncem Necid.

Viktoria Žižkov - SK Kladno 1:0 (0:0) Branka: 71. Švancara z pen. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Kubáň. ŽK: Kalod - Pavlík, Brunclík. Diváci: 3420.

Viktoria Plzeň - 1. FC Brno 2:0 (2:0) Branky: 22. Varadi, 35. Sylvestre z pen. Rozhodčí: Adam - Mencl, Košec. ŽK: Varadi, Knakal, T. Krbeček, Trapp - Trousil, Polách, Kuncl. Diváci: 4114.

FK Teplice - SIAD Most 1:0 (0:0) Branka: 67. Jun. Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Kaufman - Pilař, Bogdanov, Johana. Diváci: 5630.

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0) Branka: 84. Černý. Rozhodčí: Jech - Wilczek, Slavík. ŽK: Toleski - Homoláč, Kučera. Diváci: 2339.

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 97 1:1 (1:0) Branky: 6. Rajnoch z pen. - 64. Necid. Rozhodčí: Příhoda - Ondo, Novák. ŽK: Řezníček, Táborský, Kopic, Procházka - Hloušek, Huber, Necid, Eliáš. Diváci: 4068.

David Surmaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít