Slavia i Olomouc zvítězily

Výhry Slavie a Olomouce ve 2. předkole Poháru UEFA, a naopak potupné porážky Sparty a Baníku ve 3. předkole Ligy mistrů, taková je evropská bilance českých fotbalových klubů za poslední dva dny.

Nistru Otači - Sigma Olomouc

Nistru Otači - Sigma Olomouc | Foto: EPA

Fotbalisté Slavie vydřeli ve 2. předkole Poháru UEFA výhru nad Dinamem Tbilisi. Pražský tým přitom prohrával až do 61. minuty. Obrat zařídili během dvou minut Adauto, který vyrovnal z penalty, a Piták. Nadějnější výsledek před odvetou, která se hraje za 2 týdny v Gruzii, zajistil Slavii čtvrt hodiny před koncem Kalivoda.

Slavia Praha - Dinamo Tbilisi 3:1. Branky: 61. Adauto z pen., 63. Piták, 76. Kalivoda - 12. Melkadze. Slavia: Černý - L. Došek, Latka, Bejbl, Kratochvíl - Piták, Švec, Kuka, Sedláček (90. Táborský) - Adauto (84. Chleboun), Fořt (46. Kalivoda). Trenér: Csaplár.

Sigma Olomouc vybojovala v úvodním duelu 2. předkola také výhru, když uspěla v Kišiněvě nad týmem Nistru Otači 2:1. Olomouc s druhým týmem minulého ročníku moldavské ligy od 51. minuty prohrávala gólem z penalty, ale vzápětí Hudec hlavou vyrovnal a vítěznou branku vstřelil minutu před koncem po Glosově centru z levé strany rovněž hlavou Babnič.

Nistru Otači - Sigma Olomouc 1:2. Branky: 51. Borsuc z pen. - 54. Hudec, 89. Babnič. Olomouc: Vaniak - R. Hubník, Hudec, Kovář, Randa - Bouška (46. Glos), Zbožínek, Kučera, D. Kobylík - Bednář (83. Schulmeister), Reiter (46. Babnič). Trenér: Uličný.

Baník Ostrava se ve středu úplně sesypal pod závěrečným náporem fotbalistů Leverkusenu v prvním utkání 3. předkola Ligy mistrů. Ostrava padla 5:0 a Leverkusen míří do hlavní fáze Ligy mistrů. Pětibrankový náskok bude hájit v odvetě, která se hraje ve středu 25. srpna od 20:45 na Bazalech.

Bayer Leverkusen - Baník Ostrava 5:0. Branka: 10., 67. a 88. Franca, 74. Juan, 82. Berbatov. Leverkusen: Butt - Juan (86. Callsen-Bracker), Nowotny, Roque Junior - Freier (65. Krzynówek), Schneider, Ramelow, Ponte (84. Ballitsch), Babic - Berbatov, Franca. Trenér: Augenthaler. Ostrava: König - Pospěch, Dvorník (72. Velkoborský), Besta, Kotrys - Látal, Bystroň (84. Lička), Zúbek, Čížek - Matušovič (76. Papadopulos), Heinz. Trenér: Komňacký.

Fotbalisté Sparty nestačili v prvním duelu 3. předkola Ligy mistrů na Ferencváros, v Budapešti padli 0:1. Na hřišti soupeře sice sparťané hráli aktivně, ale jediný gól utkání vstřelil ve 26. minutě krajan Vágner. Navíc Sparta pro odvetu přišla o Kováče, který měl třetí žlutou kartu v soutěži.

Ferencváros Budapešť - Sparta Praha 1:0. Branka: 26. Vágner. Ferencváros: Szücs - Balog, Lipcsei, Gyepes - Vukmir, Rósa, Kapič, Huszti - Zavadszky (77. Penksa), Vágner (66. Bajevski), Leandro (60. Tózser). Trenér: Csaba. Sparta: Blažek - Petráš, Homola, Kováč, Čech - Poborský, Zelenka (71. Šimák), Sivok, Michalík (85. Rezek) - Jun (57. Meduna), Pacanda. Trenér: Straka.

Ondřej Prokop Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít