Slavia na Tottenham nestačila

Fotbalisté pražské Slavie nestačili v utkání třetího kola Poháru UEFA na anglický Tottenham Hotspur. Po nevydařeném prvním poločase prohrávali fotbalisté Slavie 0:2. Ve druhé půli udělal trenér sešívaných Karel Jarolím několik změn v sestavě a hru svého týmu směrem dopředu tím výrazně oživil. Na vyrovnání to ale nestačilo. Slavii se podařilo jen zmírnit prohru na konečných 1:2.

UEFA | Foto: UEFA

Již ve čtvrté minutě se hráči Tottenhamu radovali ze vstřelené branky. Na hranici vápna se do míče opřel bulharský útočník Dimitar Berbatov a prostřelil slávistického brankáře Martina Vaniaka. Slávisté v té době působili na hřišti velmi zakřiknutým dojmem a vypadalo to, že další gól v jejich síti je jen otázkou času. To potvrdil druhý útočník Tottenhamu Robbie Keane, ke kterému se ve třicáté minutě dostal míč a anglický forvard nikým neatakován pohodlně z levé strany prostřelil možná zbytečně vybíhajícího brankáře Martina Vaniaka.

Do druhé půle vstoupila Slavia mnohem aktivněji. Výsledkem bylo snížení na 1:2 z pohledu domácích, když brankář Tottenhamu Radek Černý neudržel vysoký centrovaný míč a David Střihavka zblízka vstřelil gól. Na Strahově mohlo být ještě veseleji, ale hlavička stopera Ericha Brabce po rohovém kopu slávisty Černého mířila jen do břevna.

Výsledek: Slavia Praha - Tottenham Hotspur 1:2 (0:2) Branky: 70. Střihavka - 4. Berbatov, 30. Keane. Rozhodčí: Circhetta - Navarro, Hidber (všichni Švýc.). ŽK: Hubáček, Ivana, Tavares - Tainio, Jenas, OúHara. Diváci: 11.134. Sestavy: Slavia: Vaniak - Dřížďal, Latka, Brabec, Hubáček - Suchý (83. Volešák), Tavares - M. Jarolím (60. Kalivoda), J. Černý, Pudil (46. Ivana) - Střihavka. Trenér: K. Jarolím. Tottenham: Černý - Tainio (60. OúHara), Woodgate, Zokora, Chimbonda - Lennon, Malbranque, Huddlestone, Jenas - Berbatov, Keane (67. Bent). Trenér: Ramos.

Štěpán Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít