Slavia opět klopýtla

Obhájci titulu ani popáté za s sebou nezískali tři body. Pražští fotbalisté tentokrát, v 26. kole Gambrinus ligy, ztratili všechny body na hřišti Brna, když jedinou branku vsítil bývalý slávista Došek. Od dna tabulky se i nadále daří odprostit Kladnu, když si doma poradilo 1:0 s Příbramí a na sestupovou příčku už má náskok 8 bodů.

SK Slavia Praha

SK Slavia Praha | Foto: SK Slavia Praha

Kladno - Příbram 1:0 (1:0)

Z šedi fotbalového průměru vybočila v první půli pouze 37. minuta. K míči se na malém vápně prodral Klinka a zamířil přesně. Po přestávce hostující kanonýr Huňa technickým obloučkem zamířil pouze do břevna. Když pak zcela osamocený odmítl vyrovnání v samém závěru Plašil, domácí těsné vedení uhájili a připsali si do tabulky důležité tři body.

Branka: 37. Klinka. Rozhodčí: Jech - Slavík, Santarius. ŽK: Szabo. Diváci: 3035

Sigma Olomouc - Teplice 2:1 (1:0)

Domácí se ujali vedení ve 24. minutě. Michal Ordoš se z hranice pokutového území trefil přesně k tyči. Po přestávce byli aktivnější Severočeši, ale svůj druhý gól v utkání přidal krásnou střelou z dvaceti metrů opět Michal Ordoš. V nastaveném čase pak snížil na konečných 2:1 Andrej Hesek.

Branky: 24. a 63. Ordoš - 90. Hesek. Rozhodčí: Jílek - Mencl, Urban. ŽK: Melinho, Hubník, Nuc - Matula, Merzič, Lukáš, Klein. Diváci: 4548

FK Jablonec 97 - FC Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)

O vítězství Jablonce se postarali sváteční střelci. Skóre otevřel v 11. minutě obránce Hamouz a nedosti na tom 66. zvýšil tentýž hráč po odvážném sólovém úniku na 2:0. Bilanci v lize teď má 120 zápasů, 5 gólů. Třetí gól Plzni přidal a skóre uzavřel, v 79. minutě, Valenta.

Branky: 11. a 66. Hamouz, 79. Valenta. Rozhodčí: Kovařík - Hojsík, Jiřík. ŽK: Krejčí, Homola - Varadi, Limberský, Horváth. Diváci: 3622

1. FC Brno - SK Slavia Praha 1:0 (1:0)

Domácí ztížili Slavii cestu za titulem, neboť vyhrál 1:0 po gólu Doška. Ten zpracoval v 28. minutě příhru Švejnohy a přízemní střelou k tyči překonal Vaniaka. Ve druhém poločase Pražané, ale ke kýženému vyrovnání se nedopracovala.

Branka: 28. Došek. Rozhodčí: Paták - Čecháček, Vysloužil. ŽK: Střeštík (Brno). Diváci: 5255

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít