Slavia opět prohrála

Hokejisté pražské Slavie po prohře s Kladnem neuspěli ani ve Vítkovicích. O2 extraligu tak nadále vedou České Budějovice, které mohli svůj náskok v čele tabulky navýšit v domácím duelu s Karlovými Vary.

Hokejový stadion v Sazka Aréně

Hokejový stadion v Sazka Aréně | Foto: HC Slavia Praha

Vítkovice Steel - Slavia Praha 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Domácí sužovaní mnoha zraněnými vybojovali tři body. Po vyrovnaných 40 minutách vítkovičtí rozhodli zápas dvěma slepenými góly v úvodu třetí třetiny. Jedinou branku pražanů vstřelil ve 24. minutě po přihrávce kapitána Josefa Beránka útočník David Hruška.

Branky a nahrávky: 12. Zdráhal (Kuboš), 41. Ujčík (Trnka), 44. Ovčačík (Klimek) - 24. D. Hruška (Beránek). Rozhodčí: Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:9, navíc Rataj (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3423.

Slovan Ústečtí Lvi - Litvínov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Hokejisté Litvínova si připsali první vítězství v novém roce. Po vyrovnané první třetině získali domácí převahu, ale jejich špatnou střeleckou produktivitu potrestal Chemopetrol v polovině zápasu. Na branku Bahenského Lvi nedokázali odpovědět a Litvínov stvrdil vítězství v závěru utkání gólem do prázdné branky.

Branky a nahrávky: 30. Bahenský (Benda), 60. Tomas (Benda). Rozhodčí: Pešina - Čížek, Prchal. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4750.

Znojemští Orli - Oceláři Třinec 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Orli zápas od začátku ovládli a uštědřili Ocelářům debakl 6:0. Znojmo bylo v úvodních dvou třetinách lepším týmem, ale nedokázalo svoji převahu výrazněji gólově zůročit. Vše se zlomilo v poslední části, kdy znojemští nasázeli do klece gólmana Novotného čtyři branky.

Branky a nahrávky: 2. Plášek (Haman), 37. Dopita (Bičánek), 47. Kucharczyk (A. Padělek), 48. Erat (Švrček), 57. Selingr (Erat), 58. A. Padělek (Bičánek). Rozhodčí: Fraňo - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 2367.

Mountfield Č. Budějovice - Energie Karlovy Vary 0:1 po sam. nájezdech

V základní hrací době za svá záda brankáři Sáblík a Chábera žádný kotouč nepustili. Domácí zaváhali v prodloužení, kdy nevyužili přesilovou hru. O rozdělení bodů tak rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byli lepší hráči Karlových Varů.

Branka: rozhodující sam. nájezd Melenovský. Rozhodčí: Šindler - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4941.

Moeller Pardubice - Geus Okna Kladno 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Středočeši vyšli na prázdno poprvé po devíti utkáních v řadě. Pardubice o svém vítězství rozhodli v úvodu třetí třetiny, kdy v rozmezí 71 vteřin skórovali hned třikrát.

Branky a nahrávky: 15. Linhart (Somík), 44. Rolinek (Blažek), 44. Somík (Cetkovský), 45. Tvrdík (Rolinek) - 25. Hájek (Nádašdi). Rozhodčí: Polák - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 6603.

Sparta Praha - Lasselsberger Plzeň 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Úporná hokejová bitva skončila až v nastaveném čase. Sparta po většinu času vedla, ale Plzeň se nevzdávala svých nadějí ani za nepříznivého stavu 2:4 a utkání dovedla do prodloužení. V 65. minutě rozhodl o bonusovém bodu pro Plzeň Tomáš Divíšek.

Branky a nahrávky: 5. Netík (Sivek), 13. Melichárek (Štrba), 24. Netík (Ton), 41. Ton (Sivek) - 10. Benák (Divíšek), 31. Vlasák (L. Martinec), 56. Divíšek (Fabuš), 59. Dvořák (Derner), 65. Divíšek (Důras). Rozhodčí: Minář - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:8, navíc Kracík (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4711.

Bílí Tygři Liberec - RI Okna Zlín 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Domácí do zápasu vstoupili vlažně a Zlín si celou první třetinu udržoval výraznou převahu. Nedokázal ji však proměnit v branky. Domácí začali od druhé třetiny hrát důrazněji a šli do vedení. Ve třetí třetině branka nepadla a tak hosté odjeli bez bodu.

Branky a nahrávky: 25. Zíb (Klimenta), 37. Klimenta (Pabiška). Rozhodčí: Jeřábek - Kis, Padevět. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Diváci: 5183.

Štěpán Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít