Slavia po pěti zápasech vyhrála, Sparta neuspěla ve Zlíně

Fotbalistům Slavie chybí z obhajobě mistrovskému titulu jen krůček - tři kola před koncem Gambrinus ligy mají osmibodový náskok před Spartou a Libercem. V 27. kole totiž slávisté porazili České Budějovice 2:0, zatímco Sparta prohrála ve Zlíně 1:2. K jistotě titulu stačí Slavii dva body.

Fotbalová Gambrinus liga | Foto: F. Tichý

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)

Slávisté tak zvítězili po pěti zápasech, ve kterých získali pouze dva body za remízy se Spartou a Mladou Boleslaví. I proto udělal trenér Karel Jarolím změny v sestavě, poprvé od loňského listopadu se do ní vrátil uzdravený záložník Volešák. V útoku dostal příležitost spolu s Fořtem Milan Černý. Od začátku nastoupili také udzravení záložníci Jaroslav Černý s Jandou. Oba góly dal Fořt, první už v desáté minutě, druhý přidal 13 minut před koncem z penalty. To už dohrávaly Budějovice v deseti, po druhé žluté kartě byl vyloučen Hílek.

Branky: 10. a 77. z pen. Fořt. Rozhodčí: Jech - Lhoták, Lakomý. ŽK: Volešák, Brabec - Hudson, Hílek, Šíma, Leština. ČK: 72. Hílek (Č. Budějovice). Diváci: 10.407

Slavia: Vaniak - Grajciar, Brabec, Hubáček, Švento - Janda (70. Ivana), Volešák, Suchý, J. Černý (88. M. Jarolím) - Fořt (88. Pekhart), M. Černý. Trenér: K. Jarolím

České Budějovice: Kučera - Riegel, Horejš (30. Nitrianský), Žižka, Leština - Hudson, Benát, Hílek, Šíma (88. Jasanský)- Mezlík (88. Svátek), Sedláček. Trenér: Tobiáš

Tescoma Zlín - Sparta Praha 2:1 (2:1)

Spartě chyběl ve Zlíně zraněný stoper Řepka a na výkonu obrany to bylo znát. Už po dvou minutách využil zmatků ve sparťanské obraně, když se střelou z dálky trefil Rýdel. V osmadvacáté minutě Sparta vyrovnala po standardní situaci, střelu Kuliče dorazil za záda Baránka Hubník. Za další čtyři minuty se ale domácí opět prosadili. Talentovaný obránce Čelůstka skóroval z rohu velkého vápna k zadní tyči. Ve druhém poločase měla Sparta výraznou převahu, ale vyrovnat nedokázala. Na konci zápasu, který byl na několik minut přerušen kvůli výpadku proudu, neudržel nervy útočník Sparty Wilfried. Podle očitých svědků narazil na plot za brankou mladého podavače míčů, když se snažil míč získat pro sebe. Sparta tak ztrácí na vedoucí Slavii už osm bodů a bude bojovat především o druhé místo. Třetí Liberec má totiž stejně bodů, ale lepší vzájemné zápasy s letenským týmem.

Branky: 2. Rýdel, 32. Čelůstka - 28. Hubník. Rozhodčí: Bílek - Hojsík, Dobrovolný. ŽK: Rýdel, Vyskočil, Dostálek - Kušnír, Vacek, V. Kadlec, Berger, Wilfried. Diváci: 4058

Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Trubila - Šmahaj, Dostálek, Rýdel (56. Musil), Vyskočil (90.+3 Zúbek) - Bača, Kroupa (73. Žůrek). Trenér: Minář

Sparta: Blažek - Kušnír, Huber, Hubník, Pamič - Žofčák, Kladrubský (79. Berger), Kucka, Vacek - Holenda (57. V. Kadlec), Kulič (46. Wilfried). Trenér: Chovanec

FK Teplice - SK Kladno 2:1 (0:0)

Kladno vedlo na severu Čech od 64. minutě po gólu Zachariáše. Domácí ale za čtyři minuty vyrovnali brankou z penalty a za další tři minuty dal Rosa rozhodující gól. Teplice tak zůstaly ve hře o evropské poháry i v lize. Kladno má i přes porážku k záchraně stále blízko.

Branky: 68. Mareš z pen., 71. Rosa - 64. Zachariáš. Rozhodčí: Hrubeš - Večeřa, Gallo. ŽK: Matula - Dubský, Hajník, Holub, Strnad. Diváci: 3053

Teplice: Grigar - Rosa, Klein, Pimpara, Vidlička - Vachoušek, Stožický, Ljevakovič, Mareš (90.+2 Smejkal) - Matula, Hesek (61. Mahmutovič). Trenér: Plíšek

Kladno: Pavlík - Bartoš, Drsek, Beneš, Dubský (72. Holub) - Bartek (80. Cigánek), Šisler, Strnad, Hajník - Zachariáš (77. Šilhan), Klinka. Trenér: Hřídel

Bohemians Praha - Baumit Jablonec 4:3 (1:1)

Výhru Bohemians zařídil záložník Roman Dobeš, který dal hattrick. Domácí si ale zápas zbytečně zkomplikovali. V 64. minutě vedli už 3:1, ale Jablonec dokázal brankami Eliáše a Lafaty během dvou minut vyrovnat. V poslední minutě ale zařídil vítězství pro Bohemians hrdina utkání Dobeš. Pražané tak mají tři kola před koncem náskok šesti bodů na Zlín a devět na poslední Žižkov.

Branky: 24., 64. z pen. a 90. Dobeš, 61. Horáček - 38. a 68. Eliáš, 70. Lafata. Rozhodčí: Paták - Zlámal, T. Kovařík. ŽK: Turtenwald, Obermajer, Kincl - Haurdič, Zábojník, Loučka. Diváci: 870

Bohemians: Belaň - Macháček, Obermajer, Horáček, Grznár - Novotný (79. Fenyk), Zoubek, Turtenwald, Dobeš, Eismann (58. Vošahlík) - Kincl. Trenér: Urban

Jablonec: Zich - Zábojník, Pavlík, Kučera (67. Černý), Hamouz - Haurdič (90. Vukovič), Valenta (54. Michálek), Eliáš, Loučka, Hloušek - Lafata. Trenér: Komňacký