Slavia podruhé v lize prohrála

Fotbalisté pražské Slavie po dvaceti zápasech v Gambrinus lize našli přemožitele. V utkání 22. kola prohráli na hřišti Sigmy Olomouc 0:1. Jediný gól dal v 64. minutě střídající David Kobylík. Slávisté mají i přes porážku na prvním místě tabulky stále dvanáctibodový náskok. V případě výhry v dohrávce s Libercem ho může na devítíbodový snížit Sparta.

SK Slavia Praha

SK Slavia Praha | Foto: SK Slavia Praha

Slavia prohrála hned v prvním kole v Liberci 1:2, od té doby ale dokázala vždy bodovat. Dlouhou sérii ukončila až teď Sigma, která porazila Slavii po třech a půl letech.

Souboj dvou ofenzivních týmů ale fanouškům příliš fotbalové krásy nenabídl. Slávisté se v prvním poločase nedostali téměř k ničemu, často kazili přuhrávky a nedokázali překonat pětičlennou olomouckou zálohu. Jen ve 14. minutě se Jarolím dostal ke slušné příležitosti, ale svou střelu poslal vedle. Domácí si první vážnější šanci vytvořili až po půlhodině hry, ale Ordošova hlavička skončila těsně vedle. Krátce před koncem prvního poločasu chyboval Černý v rozehrávce, Ordoš vystřelil z třiceti metrů, ale jeho ránu Vaniak vytáhl.

Do druhého poločasu nastoupil místo Pekharta Belaid a Slavia začala přece jen hrát aktivněji. Janda mohl hned v úvodu druhé půle poslat hosty do vedení, ten ale místo střely volil přihrávku, kterou olomoucká obrana odvrátila. Po hodině hry se Slavii povedla první typická kolmá kombinace. Spolupráce Černého, Šventa a Besty ale gólem neskončila, protože Drobisz včas proti Bestově teči zasáhl. V době, kdy měla Slavia převahu, ale nečekaně udeřilo na druhé straně. Rossi nacentroval před slávistickou branku, na jeho centr si naběhl Kobylík a po pěti minutách pobytu na trávníku hlavou otevřel skóre. Hosté se pak snažili o vyrovnání, ale při svých šancích hlavně mezi 82. a 83. minutou narazili na pozorného Drobisze.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 64. Kobylík. Rozhodčí: Jech - Kordula, Urban. ŽK: Melinho - Trapp. Diváci: 7047

Olomouc: Drobisz - Rossi, Hudec, Škerle, Heidenreich - Kaščák, Hořava - Petr (65. Hubník), Melinho, Štěpán (59. Kobylík) - Ordoš (81. Nuc). Trenér: Psotka

Slavia: Vaniak - Hubáček, Suchý, Brabec, Švento - Janda, Trapp, M. Jarolím, Černý (88. Grajciar) - Pekhart (46. Belaid), Besta (77. Fořt). Trenér: K. Jarolím