Slavia porazila v úvodu jara Olomouc

Fotbalistům pražské Slavie úvod jarní části sezóny fotbalové Gambrinus ligy vyšel. V 17. kole porazili Sigmu Olomouc 3:2. Závěrečných patnáct minut odehrál za domácí Václav Koloušek, který nastoupil k ligovému zápasu poprvé po devíti měsících. V dalších utkáních se dařilo hostům. Po devíti zápasech se z vítězství radoval Baník Ostrava, když vyhrál v Českých Budějovicích 1:0. Dlouhou 21 utkání trvající domácí neporazitelnost Slovácka ukončilo Brno, které v Uherském Hradišti zvítězilo 1:0.

SK Slavia Praha

Fotbalisté Sigmy Olomouc v úvodním utkání ligového jara v Praze na Strahově dvakrát dotáhli náskok Slavie, ale na Holeňákovu penaltu už neodpověděli. Po dvaceti minutách padla úvodní ligová branka jara a její autor z ní žádnou radost neměl. Olomoucký Roman Hubník totiž usměrnil Sedláčkův centr do vlastní sítě. V závěru první půle se strhla přestřelka. Po závaru před brankou vystřelil Zbožínek, míč ještě lehce lízl Zbončák a bylo vyrovnáno. O minutu později však domácí opět vedli. Vlček překvapil nepovedenými nůžkami Vaniaka a sedmým gólem si dal dárek k dnešním devětadvacátým narozeninám. Do druhého poločasu udělal trenér Olomouce Uličný dvě změny a Michal Hubník se mu za důvěru rychle odvděčil. V 58. minutě se nejlepší střelec olomoucké přípravy snadno zbavil Bejbla a podél vybíhajícího Kozáčika s jistotou vyrovnal. Střídání však vyšlo i domácímu koučovi Csaplárovi. V 68. minutě poslal do hry Kuku místo Fořta a nejzkušenější hráč domácích už po několika sekundách zařídil penaltu. Po Pečnikově faulu ji kopal Holeňák a bezpečně proměnil.

Slovácko přišlo o neporazitelnost na domácím stadiónu v Uherském Hradišti po dlouhých 21 zápasech. V duelu dvou nových trenérů na lavičce tak byl brněnský Jiří Kotrba podstatně spokojenější než domácí Ladislav Molnár. Ten hned napoprvé zažil to, co jeho předchůdce Karel Jarolím za půldruhého roku ani jednou.

Po devíti zápasech se fotbalisté ostravského Baníku dočkali ligového vítězství. Úřadující český mistr, který čekal na tříbodový zisk od loňského září, dnes vyhrál na půdě Českých Budějovic díky brance Magery 1:0. Trenér Jozef Jarabinský tak oslavil vůbec první ligové vítězství od svého příchodu na lavičku obhájce titulu. Domácí navíc dohrávali šest minut bez vyloučeného Pončáka.

Výsledky 17. kola Gambrinus ligy:

Slavia Praha - Sigma Olomouc 3:2 (2:1)

Branka: 20. R. Hubník vlastní, 44. Vlček, 69. Holeňák z pen. - 43. Zbožínek, 58. M. Hubník
Rozhodčí: Bouše - Zlámal, Lhoták. ŽK: M. Hubník, Zbožínek, Pečnik, Špiláček, Kobylík
Diváci: 2969

Slavia: Kozáčik - Švec, Holeňák, Bejbl, Zbončák - Piták, Latka, Gedeon, Sedláček (78. Koloušek) - Vlček (86. Adauto), Fořt (68. Kuka). Trenér Csaplár

Olomouc: Vaniak - König (46. Randa), R. Huník, Kovář, Kučera - Kobylík, Zbožínek (80. Reiter), Špiláček, Pečnik - Babnič, Bednář (46. M. Hubník). Trenér: Uličný

1. FC Slovácko - 1 FC Brno 1:2 (0:1)

Branky: 58. Rajnoch - 45. Černý, 56. Zelenka
Rozhodčí: Helebrant - Pokorný, Kumstát. ŽK: Rajnoch, Polách - Černý, Had
Diváci: 4752

Slovácko: Drobisz - Němčický (69. Procházka), Rajnoch, Palinek, Švejnoha - Petržela (46. Ivana), Dostálek, Polách, Jarolím - Nezmar (77. Ordoš), Malár. Trenér: Molnár

Brno: Václavík - Baláž, Trousil, Schuster (62. Živný), Had - Musil (83.Hlavatý), Siegl, Zúbek, Černý - Lud. Zelenka, P. Mezlík (90. Kroupa). Trenér: Kotrba

Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)

Branka: 8. Magera
Rozhodčí: Královec - Holub, Kordula. ŽK: Leština, Pončák - Magera. ČK: 84. Pončák
Diváci: 2830

České Budějovice: Filipko - Pončák, Pivoňka (41. Dobrotka), Homoláč, Leština - Krajčík (59. Gruber), Chlebek, Adam (76. Maruška), Němec - Myšák, Vyskočil. Trenér: Žák

Ostrava: Raška - Látal, Besta, Klimpl, Čížek - Pospěch, Staněk, Bystroň - Lukeš, Metelka (69. Žůrek) - Magera (84. Papadopulos). Trenér: Jarabinský