Slavia převálcovala Kladno 5:0

Fotbalisté Slavie vyhráli už posedmé za sebou, tentokrát to odneslo Kladno po debaklu 5:0. Také druhá Mladá Boleslav vyhrála v 10. kole Gambrinus ligy, na hřišti Teplic 3:2. V Příbrami se hattrickem blýskl domácí kapitán Huňa, který tak prakticky sám porazil hráče Zlína. Další dvě utkání skončili shodně 1:1 a to Žižkova s Brnem a Budějovic s Olomoucí.

SK Slavia Praha | Foto: SK Slavia Praha

FK Teplice - Mladá Boleslav 2:3 (0:1)

Fotbalisté Teplic byli dlouho neškodní, naopak ve svém pokutovém území jen málo důslední. Po brankách Procházky ze 17., Papadopulose z 55. a 62. minuty už prohrávali 0:3. Gól střídajícího Stožického nastartoval stíhací jízdu za vyrovnáním, ale domácím se už povedlo jen snížit v 79. minutě zásluhou Mahmutoviče.

Branky: 69. Stožický, 79. Mahmutovič - 55. a 62. Papadopulos, 17. Procházka, Rozhodčí: Kocián - Hojsík, Jiřík. ŽK: Sabou, Ljevakovič - Procházka, Řezníček. Diváci: 3200

Viktoria Žižkov - 1. FC Brno 1:1 (1:1)

Všechno podstatné se seběhlo za několik desítek sekund prvního poločasu. Ve 23. minutě našel žižkovský kapitán Stracený zpětnou přihrávkou Vozábala a ten přízemní střelou otevřel skóre. Hosté z Brna zareagovali za dvě minuty později, kdy skákavý Střeštíkův pokus doputoval až do sítě. Hektický závěr nabídl červenou kartu pro Vozábala. Vítězství na svou stranu žádný z týmů na svou stranu nestrhnul, i když šance k tomu měly oba.

Branky: 23. Vozábal - 25. Střeštík. Rozhodčí: Hrubeš - Zlámal, Kovařík. ŽK: Besta, Xavier, Kalod, Vozábal - Trousil, Čoupek. ČK: 89. Vozábal. Diváci: 3865

Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Olomoučtí byli od začátku zápasu lepším mužstvem a gólově to potvrdil v 18. minutě utkání z penalty Melinho. Ve druhé půli se prosadil jihočeský Mezlík a Dynamo srovnalo na konečných 1:1.

Branky: 88. Mezlík - 18. Melinho z pen. Rozhodčí: Kovařík - Lhoták, Moudrý. ŽK: Hílek, Homoláč - Hubník, Hořava, Onofrej, Kaščák, Šuškavčevič. Diváci: 2665

Slavia Praha - SK Kladno 5:0 (1:0)

Slávisté od úvodních minut byli aktivnější. Z herní převahy v první půli vytěžili jediný gól. Technickou střelou se prosadil Šmicer. Až v 56. minutě přidal pojistku po centru Krajčíka Černý. Když o 13 minut později pomocí tyče přesně zamířil Ivana, bylo jasné, že tři body zůstanou po zásluze v Edenu. Výhru domácích navíc pojistili v závěru Volešák a svou druhou trefou Ivana.

Branky: 69. a 90. Ivana, 14. Šmicer, 56. Černý, 86. Volešák. Rozhodčí: Královec - Handlíř, Lakomý. ŽK: Smutný, Procházka, Hezrán. Diváci: 11.285

FK Příbram - Tescoma Zlín 3:0 (2:0)

Domácí svému soupeři utekli v tabulce díky vítězství 3:0. Pod všechno podstatné se podepsal příbramský kapitán Daniel Huňa. V 16. minutě proměnil pokutový kop po faulu na Brazilce Oliveiru. Po 29. minutách hry obešel brankáře Baránka a zvýšil na 2:0 a svůj hattrick zkompletoval v po hodině hry, když dorazil do branky míč odražený od tyče. Hosté nepředvedli v Příbrami vůbec nic a do Zlína se zaslouženě vracejí bez bodu.

Branky: 16. z pen., 29. a 60. Huňa. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Slavík. ŽK: Malcharek, Zbožínek. Diváci: 3283

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít