Slavia se probudila, Liberec ztratil

Hokejisté Slavie ukončili sérii svých neúspěchů a dokázali po dlouhé době vyhrát. Na vítězství 4:3 proti poslednímu Ústí nad Labem se ale pořádně nadřeli a museli vývoj zápasu otáčet. České Budějovice si udržely čtyřbodový náskok v čele tabulky výhrou v Plzni. Z trojice vedoucích týmů tabulky zaváhal jen třetí Liberec, který doma podlehl Vítkovicím.

Pavel Patera

Lasselsberger Plzeň - Mountfield České Budějovice 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Jihočeši potvrdili, proč jsou v čele extraligové tabulky a zvítězili 4:1. Vývoj zápasu hodně ovlivnil samotný úvod, hosté už ve 4. minutě vedli 2:0. Ve zbytku pak jen kontrolovali vývoj utkání a i díky skvělému Turkovi si odvezli zaslouženě 3 body.

Branky a nahrávky: 45. Divíšek (Cartelli) - 2. Šimánek (Kůrka), 4. Veselý (Hřebejk), 41. Kůrka (Sailer), 54. Vak (Toman). Rozhodčí: Hodek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 6225.

Slavia Praha - Slovan Ústečtí Lvi 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Slávisté udolali bojovně naladěného soupeře 4:3, ale výkonem svoje fanoušky nenadchli. V duelu s posledním týmem tabulky se na body pořádně nadřeli. Nakonec domácí zachránily zejména přesilovky, které jim vynesly tři góly.

Branky a nahrávky: 6. Žižka (V. Růžička ml.), 22. Doležal (Žižka), 35. V. Růžička ml. (Hlavačka), 46. Bednář (Kadlec) - 16. V. Novák (Špirko), 17. T. Martinec (Čaloun), 53. V. Novák (Špirko). Rozhodčí: Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 3587.

Bílí Tygři Liberec - Vítkovice Steel 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Pod Ještědem vydolovali 3 body hosté po výhře 3:2. Domácí ani jednou v zápase nevedli, naopak po vlastních chybách dvakrát museli vymazat vítkovické vedení. Nejprve po chybě Pince a poté po hrubce obránce Holuba. Když ale v 55. minutě vítkovičtí skórovali potřetí, liberecká odpověď už nepřišla.

Branky a nahrávky: 28. Pletka (Jiruš), 39. L. Čermák (Pletka) - 23. Burger (Tomášek), 38. Šimíček (Jurečka), 55. Tomášek (Burger). Rozhodčí: Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 5760.

Oceláři Třinec - Energie Karlovy Vary 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)

Nejvyšší nadílku, co se týká branek, nabídlo poslední letošní vzájemné měření sil obou celků. Karlovy Vary si odvážejí z Třince vítězství 4:3. Zápas zdramatizoval svou obrovskou chybou Martin Vojtek. Nakonec ale branka minutu před koncem Třinci už nepomohla.

Branky a nahrávky: 16. Polanský (Peterek), 53. Martynek (Peterek), 59. Martynek (Barinka) - 38. Milan Procházka (Němec), 41. Kumstát (Jiří Hanzlík), 46. Kristek, 56. Milan Procházka (Duben). Rozhodčí: Homola - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 2724.

Moeller Pardubice - Znojemští Orli 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Pardubice počtvrté za sebou zvítězily, Znojmo zdolaly 3:2. Domácí v nervózním duelu dvakrát utekli soupeři o dva góly. Ovšem Orli bojovali a snížili. Z velkých šancí v závěru jim ale brankář Lašák vyrovnat nedovolil. Vítěznou branku tak dal už ve 29. minutě Somík.

Branky a nahrávky: 9. Rolinek, 11. Blažek (Rolinek), 29. Somík - 19. Mojžíš (Plášek), 33. Mojžíš. Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:12, navíc Linhart - Erat oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 7854.

RI Okna Zlín - Geus Okna Kladno 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Středočeši se ukázali ve velmi dobrém světle. S přibývajícím časem rozebrali Zlínské ve všech řadách a bezproblémově vyhráli 5:2. O jejich góly se rozdělili Hájek, Patera, Diviš, Tomajko a Procházka. Za domácí skórovali Roman Pšurný a Záhorovský.

Branky a nahrávky: 12. R. Pšurný (M. Pšurný), 31. Záhorovský (Balaštík) - 12. Hájek (Gulaš), 19. Patera (Tomajko), 46. Diviš (Patera), 50. Tomajko (Čurilla), 54. Martin Procházka (Bělohlav). Rozhodčí: Šír - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 4278.

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít