Slavia se utrhla Pardubicím o tři body

Mistrovská Slavia si jasně poradila v repríze loňského finále s Karlovými Vary 7:3 a utekla druhým Pardubicím o tři body. Ty totiž ve 45. kole hokejové O2 extraligy podlehly na ledě Třince 3:5. Náskok Východočechů na druhém místě stáhl Litvínov. Ten i přes nepovedenou první třetinu v Mladé Boleslavi, kdy prohrávali 0:3, nakonec vyhráli alespoň po samostatných nájezdech 4:3. Boleslav už ztrácí na předposlední Znojmo 7 bodů. Orli totiž doma vyhráli 4:2 se Spartou, která jakoby nechtěla postoupit do playoff z první šestky.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 7:3 (4:1, 2:0, 1:2)

Než se hosté stihli rozkoukat, prohrávali v 8. minutě po zásluze 0:3. Mensatora pak střídal Sáblík, ale impuls k obratu to nebyl. Pražané si vítězství, které ozdobil Micka 4 góly, bez problémů pohlídali.

Branky a nahrávky: 2. Bednář (P. Jelínek, Sklenář), 5. V. Růžička ml. (Kadlec, Micka), 8. Micka (Špelda), 18. Micka (V. Růžička ml., Sloboda), 37. Micka, 39. Micka (V. Růžička ml., Doležal), 60. Doležal (Čermák) - 15. Zucker (Milan Procházka), 42. Skuhravý (Dej), 55. Zucker (Milan Procházka). Rozhodčí: Vampola - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 5819

Bílí Tygři Liberec - RI Okna Zlín 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Severočeši zvládli výborně úvod zápasu, když už po třech minutách vedli 2:0. Druhá třetina silně připomínala tu první. Zlínští si vytvářeli šance a Tygři dávali góly. Ve třetí části už se obraz hry nezměnil. Finský brankář v liberecký službách Leinonen si připsal první čisté konto.

Branky a nahrávky: 3. Šachl (Modrý, Jareš), 3. J. Moravec (Podkonický, Pletka), 27. Bartovič (Šachl), 35. Kašpařík (Jiruš, Pletka), 42. P. Nedvěd, 47. V. Nedorost (P. Nedvěd). Rozhodčí: Jeřábek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 10:9. Využití: 3:0. Diváci: 7310

Oceláři Třinec - Moeller Pardubice 5:3 (0:1, 4:1, 1:1)

O výsledku rozhodla druhá třetina v níž domácí využili čtyři ze čtyř početních výhod a otočili skóre během devíti minut. A důležitý duel dotáhli do vítězného konce.

Branky a nahrávky: 25. V. Polák (D. Květoň, Malec), 27. D. Květoň (Peterek), 30. Balej (Peterek, Sekeráš), 40. D. Moravec (Výtisk, Polanský), 59. V. Polák (Malec) - 16. Starý (Koukal), 39. J. Kolář I (Koukal), 52. Koukal (J. Kolář I). Rozhodčí: R. Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:8. Využití: 4:1. Diváci: 3441

Znojemští Orli - Sparta Praha 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Hosté potvrdili trápení z minulých kol, naproti tomu Orli odvedli velice poctivou práci. Šli jasně za svým cílem a jejich podařené dílo, dokumentovali dvougólový střelci Svoboda a Erat.

Branky a nahrávky: 9. J. Svoboda (Demel, Meidl), 9. Erat (Dopita), 26. Erat (Dopita, Tesařík), 41. J. Svoboda (Demel, R. Procházka) - 28. Netík (Pilař, D. Výborný), 60. Látal (Hanzlík). Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:13, navíc J. Svoboda (Znojmo) 10 min. Využití 3:0. Diváci: 3284

Geus Okna Kladno - Mountfield České Budějovice 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Z úvodního náporu vytěžili budějovičtí vedení 1:0. Potom sice sami museli dvakrát dotahovat těsný náskok kladenského týmu, ale byli dost aktivní na to, aby jejich naděje nezhasínala a dočkali se. V 54. minutě Veselý rozhodl o vítězství Mountfieldu 4:3.

Branky a nahrávky: 7. Čurilla (Kuchler, Hájek), 10. Pavlas (Hájek), 25. Novotný (Frolík) - 5. M. Hudec (Gřegořek, Vak), 17. Kůrka (Veselý), 37. Šimánek (M. Hudec, L. Poživil), 54. Veselý (Huml). Rozhodčí: Hribik - Pavlovič, Kis. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3128

Lasselsberger Plzeň - Vítkovice Steel 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Plzeň vedla po brance Cartelliho, po zaváhání stejného hráče, ale zařídil v závěru první části vyrovnání Svačina. O výsledku rozhodli dva slepené góly v úvodu třetí části, když Pince v rozmezí 24 sekund překonali Matějovský a Kubalík.

Branky a nahrávky: 10. Cartelli (Matějovský, Kracík), 45. Matějovský (Kracík), 46. Kubalík (Adamský, Ludvík) - 19. Svačina (Šimíček, Voráček). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 5646

Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:3 po sam. náj. (0:3, 1:0, 2:0 - 0:0)

Mladá Boleslav může být právem zklamaná, protože po první třetině už vedla 3:0, ale v závěrečné třetině vynechali hosté minutu a půl, během které inkasovali hosté dva góly. Střelcem rozhodující branky v samostatných nájezdech se stal Martin Jenáček. Pro Litvínov to byla čtvrtá výhra nad Středočechy v této sezoně.

Branky a nahrávky: 33. Reichel (V. Hübl), 55. J. Černý (Reichel), 57. Punčochář (Walter), rozhodující nájezd Jenáček - 7. Král (Handlovský), 14. Kočí (J. Novák, Král), 16. R. Vrbata (Důras). Rozhodčí: Homola - Guth, Křivský. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 4795

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít