Slavia si s Jabloncem neporadila

Fotbalisté pražské Slavie jen remizovali v dohrávce odloženého čtvrtého kola Gambrinus ligy s Jabloncem 1:1. Slavia je po podzimu na druhém místě a na vedoucí Spartu ztrácí čtyři body. Jablonci patří zatím dvanáctá příčka. Pokud uspěje ve čtvrteční dohrávce s Ostravou, posune se o čtyři místa výše.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Slavia nedokázala Jablonec porazit na svém hřišti už potřetí v řadě. V minulé sezóně skončil zápas nerozhodně 2:2 a rok předtím se hrálo bez branek. V základní sestavě domácích se objevil uzdravený Radek Bejbl, ale stačil odehrát pouze třiadvacet minut. Kvůli obnovenému zranění kotníku jej vystřídal Tomáš Hrdlička. Trenér Jablonce Vlastimil Palička nechal na lavičce hned čtyři hráče základní sestavy - Maška, Webera, Herzána a Michálka.

Domácí se dostali do vedení už ve dvanácté minutě. Po rohovém kopu se míč dostal k Petroušovi a ten přesnou střelou překonal brankáře Lovásika. O čtvrt hodiny později Jablonec vyrovnal. Adrian Gula zahrával rohový kop, na jeho centr vyskočil nejvýše Vodehnal a ukončil neprůstřelnost Radka Černého, která trvala 457 minut. Jablonec začal důrazně bránit a slávisté se proti němu nedokázali prosadit. Trenér Miroslav Beránek poslal na hřište Kuku a Adauta, ale změnu skóre to nepřineslo.

Slavia Praha - FK Jablonec 1:1 (1:1)
Branky: 12. Petrouš - 26. Vodehnal.

Rozhodčí: Hlaváč - Filípek, Bouše

ŽK: Gedeon - Mašek, Laštovka, Lovásik

Diváci: 2007

Slavia: Černý - L. Došek, Bejbl (23. Hrdlička, 67. Kuka), Petrouš, Müller - Piták, Gedeon, Dostálek, Skácel - T. Došek (72. Adauto), Vachoušek

Jablonec: Lovásik - Laštovka, J. Homola, Vít, Svojtka - Kordula, Vodehnal, Novák (80. Herzán), Čáp - Majsniar (56. Mašek), Gula (67. Weber)

Tabulka:

1. Sparta 15 zápasů/36 bodů, 2. Slavia 15/32, 3. Teplice 15/28, 4. Liberec 15/26, 5. Žižkov 15/24, 6. Ostrava 14/23, 7. Synot 15/22, 8. Příbram 15/19, 9. České Budějovice 15/19, 10. Brno 15/18, 11. Blšany 15/18, 12. Jablonec 14/17, 13. Zlín 15/16, 14. Olomouc 15/11, 15. Hradec Králové 15/11, 16. Bohemians 15/9