Slavia uspěla v Plzni a vede 2:1 na zápasy

Hokejisté pražské Slavie vyhráli třetí zápas semifinále play off O2 extraligy. Na ledě Plzně zvítězili 3:1 a v sérii vedou 2:1. O výhře mistrovského celku rozhodli góly Jelínka, Micky a Bednáře, za domácí snížil 18 sekund před koncem Dvořák. Čtvrté utkání se hraje od 17 hodin opět v Plzni.

HC Slavia Praha

HC Slavia Praha | Foto: HC Slavia Praha

Trenér Slavie Vladimír Růžička tentokrát dal v brance příležitost osmnáctiletému Dominiku Furchovi, kterému přiliš nevyšla čtvrtfinálová série s Vítkovicemi. Slávisté narozdíl od zápasů v Praze dobře bránili a mohli se opřít o Furcha. Obrovskou šanci měl v polovině první třetiny Tomas, ale netrefil téměř prázdnou branku. Úvodního gólu si diváci dočkali minutu před první přestávkou. Plzeňský Jaroslav Nedvěd nezachytil na puk na útočné modré čáře, dopředu tak vyrazili Sklenář s Jelínkem, který střelou k pravé tyčce otevřel skóre zápasu.

Hned na začátku druhé třetiny přišlo už počtvrté v této sérii na řadu video. Kovář dotlačil puk do branky Slavie, ale rozhodčí gól neuznal. Už předtím byla totiž slávistická branka posunutá. Velkou šanci vyrovnat měl ve 26. minutě Straka. Kapitán Plzně byl sám před Furchem, pokusil se prostrčit puk mezi jeho betony, ale slávistický brankář je stihl dát včas k sobě. O tři minuty později mrzela nevyužitá šance domácí ještě víc. Sloboda využil Pácalova podklouznutí, jeho střelu ještě Chábera stihl vyrazit, ale na Mickovu dorážku už nestačil. V závěru druhé třetiny měli v přesilovce velké šance Kracík s Kovářem, ale neproměnili je.

Do třetí třetiny nastoupil místo Jana Chábery, který se potýkal s žaludečními problémy, Pavel Francouz. Ve 43. minutě měl další šanci Kovář, ale Furcha neprostřelil. O šest minut později přihrál Vlasák Strakovi, ale ten svou teč nedokázal dostat do prázdné branky. V 55. minutě mohl rozhodnout Bednář, ale Francouz výborně zasáhl. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny odvolali domácí brankáře, ale gólu se nedočkali. Naopak Bednář střelou do prádzné plzeňské branky definitivně rozhodl o výhře Slavie. Domácí se dočkali alespoň snížení, když 18 sekund před koncem připravil Furcha o první nulu mezi seniory Dvořák.

3. semifinále play off

Lasselsberger Plzeň - Slavia Praha 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 60. Dvořák (Jan Kovář, Adamský) - 19. Jelínek (Sklenář), 29. Micka (Sloboda), 59. Bednář (Sloboda)
Rozhodčí: Minář, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 4:4. Bez využití