Slavia venku na jaře opět nevyhrála

Fotbalisté pražské Slavie nedokázali na jaře ani počtvrté vyhrát na hřišti soupeře, tentokrát remizovali v Liberci 0:0. Na vedoucí Spartu ztrácí čtyři body, jejich rival však hraje od dvaceti hodin s Hradcem Králové. Překvapivé výhry dosáhli hráči Zlína - v Teplicích zvítězili 2:1 a jsou prakticky zachráněni. Naopak velký kandidát sestupu tým Bohemians jen remizoval s Jabloncem 1:1. Třetí příčka se kromě Teplic vzdaluje také Ostravě, která prohrála v Brně 0:1. Zápasy Olomouce s Příbramí a Českých Budějovic s Blšany skončily bez branek.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Šlágr kola mezi mistrovským Libercem a pražskou Slavií nabídl divákům útočnou podívanou, které však scházely góly. První poločas patřil domácím, kteří dostali hostující obranu pod tlak a vytvořili si i šance. Tu největší spálil Nezmar, jehož hlavičku skvěle zlikvidoval brankář Černý. Po přestávce se obraz hry změnil. Slavia začala více kombinovat, ale jejím šancím scházela finální přihrávka. Největší příležitost měl útočník Tomáš Došek, který nastřelil tyč Kinského branky.

Teplice dnes předvedly proti Zlínu jeden z nejhorších výkonů pod vedením trenéra Františka Straky. Ve 30. minutě se hosté zásluhou Petera Babniče dostali do vedení. Tři minuty před přestávkou se Severočechům podařilo díky trefě Rezka vyrovnat. O výhře rozhodl v 62. minutě obránce Švach. Teplice se snažily vyrovnat, ale brankář Rzeszoto byl proti. Zlín má před patnáctými Bohemians už dvanáctibodový náskok a v lize je prakticky zachráněný.

Bohemians nedokázali ani dnes zvítězit nad sestupem ohroženým týmem a jejich šance na záchranu opět poklesly. S Jabloncem remizovaly 1:1 a stejně jako v posledních dvou zápasech s Blšany resp. ve Zlíně si připsali pouze bod. Celý zápas byli přitom domácí aktivnější, ale nakonec byli rádi za bod. Patnáct minut před koncem dostal Severočechy do vedení Michálek, za "klokany" stačil už jen vyrovnat Bednář. Bohemians navíc hráli dvacet minut proti deseti, sudí Puček poslal pod sprchy Svojtku.

Zápas Sparty s Hradem Králové se hraje na Letné od dvaceti hodin. Poslední utkání 25. kola mezi Synotem a Viktorií Žižkov je na programu v pondělí 28. dubna od 16:40.

Výsledky - 25. kolo:

Slovan Liberec - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Liba - Gulajev, Krátký. ŽK: Hodúr - Müller. Diváci: 6400

Liberec: Kinský - Čapek, Zápotočný, Valachovič, Janů - Hodúr (68. Slepička), Langer, Koloušek, Broschinský (78. Papoušek) - Nezmar (75. Baffour), Hološko

Slavia: Černý - Müller, Bejbl, Petrouš, Hrdlička - Dostálek, Gedeon, Vachoušek, Skácel - T. Došek, Kuka (65. L. Došek)

SK České Budějovice - Chmel Blšany 0:0
Rozhodčí: Dvořáček - Holub, Hruška. ŽK: Vozábal - Pleško, Čížek, Horáček, Chvalovský. ČK: 89. Pleško (Blšany). Diváci: 2192

České Budějovice: Kolář - Horejš, Konečný, Penner - Rožboud, Latka (67. Bouchal), Chlebek, Vozábal, Jůn (60. Lafata) - Svoboda, Matoušek (75. Leština)

Blšany: Chvalovský - Horáček, Tichota, Pleško - Šelicha, Vorel, Čížek, Sýkora, Bureš - Josef Němec, Hogen

Sigma Olomouc - Marila Příbram 0:0
Rozhodčí: Hlaváč - Zlámal, Lhoták. ŽK: P. Siegl - Svoboda, Kulič. Diváci: 3839

Olomouc: Vaniak - Zbožínek (69. Špiláček), Hubník, Kučera, Caha - Randa (63. Putík), P. Siegl, Kováč, Černý (76. Urbánek) - Vlček, Reiter

Příbram: Sňozík - Svoboda, Formánek, Riegel, Turtenwald - Adamec, Novák (48. Birhanzl), Zavadil, Čáp (90. Janů) - H. Siegl, Kulič (76. Gomés)

1. FC Brno - Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 65. Musil. Rozhodčí: Polák - Pokorný, Pinkas. ŽK: Schuster, Belic - Hoffmann. Diváci: 2650

Brno: Belic - Živný, Schuster, Kotůlek, Křap - Musil (75. Drga), Zúbek, Svoboda (90. Vojtíšek), Abrahám - Pacanda, Šustr (90. Křivánek)

Ostrava: Laštůvka - Látal (46. Čížek), Dvorník, Drozd, Pospěch - Hoffman, Lukeš, Bystroň, Lička (83. Žůrek), Matušovič (69. Papadopulos) - Svěrkoš

Bohemians Praha - FK Jablonec 97 1:1 (0:0)
Branky: 79. Bednář - 75. Michálek. Rozhodčí: Puček - Tulinger, Wilczek. ŽK: Lesák, Bednář - Majsniar, Novák, Šenkeřík. ČK: 69. Svojtka (Jablonec). Diváci: 2652

Bohemians: Holec - Lesák (71. Baláž), Janáček, Kozel, Třasák - Kisel, Rajnoch (88. Koukal), Melecký (60. Polodna), Zoubek - Obajdin, Bednář

Jablonec: Lovásik - Svojtka, Hochmeister, Hrotek, Čáp - König (64. Michálek), Herzán (67. Kordula), Novák, Weber - Šenkeřík, Majsniar (72. Laštovka)

FK Teplice - Tescoma Zlín 1:2 (1:1)
Branky: 43. Rezek - 30. Babnič, 62. Švach. Rozhodčí: Beneš - Amler, Vodička. ŽK: Verbíř - Švach, Červenka. Diváci: 3627

Teplice: Poštulka - Lengyel, Hunal (78. Rilke), Gabriel, Leitner - Verbíř, Voříšek, Horváth, Tesařík - Zelenka, Rezek

Zlín: Rzeszoto - Vidlička (85. Blaha), Koubský, Švach, Kroča - Mucha, Lasota, Dobeš, Červenka - Zemánek (76. Hubáček), Babnič