Slavia vstoupila do nové sezóny remízou

Pátá remíza prvního kola fotbalové ligy se zrodila v Hradci Králové. Domácí hráli s pražskou Slavií nerozhodně 1:1 a vybojovali tak druhý bod za posledních sedm let s jedním z favoritů soutěže. Vedoucí gól Hradce vstřelil ve 25. minutě Kraus, za pět minut vyrovnal po sólové akci Vachoušek.

fotbalisté

Hradečtí fotbalisté byli v úvodu překvapivě aktivnější. Ve 25. minutě se obránce Petrouš snažil zastavit Kříže, nešťastně přihrál Krausovi a ten chladnokrevně otevřel skóre. Hned za pět minut se poprvé v nové ligové sezóně trefila také Slavia. Vachoušek předvedl skvělé sólo a technickou střelou kolem vybíhajícího Čalouna vyrovnal. Ve druhém poločase obě mužstva otevřela hru a vypracovala si řadu šancí. Hra se i přes velké vedro přelévala z jedné strany na druhou. Největší příležitost druhého poločasu měl hradecký Bouška, ale jeho střelu zastavila tyč. Na straně Slavie mohl skórovat Kuchař, ale jeho pokus vyhlavičkoval Bouška z prázdné branky. Remíza je vzhledem k průběhu utkání spravedlivá.

Hradec Králové - Slavia Praha 1:1 (1:1)