Slavia vybojovala v derby se Spartou bod v závěru

Slavné pražské derby nemělo vítěze. Fotbalisté Slavie remizovali ve 23. kole Gambrinus ligy se Spartou 1:1 a svého městského rivala neporazili už šest let. Bod zajistil domácím Karel Piták gólem pět minut před koncem zápasu. Slávisté tak proti Spartě skórovali poprvé od dubna 2002. Hosty poslal do vedení kapitán Karel Poborský ve 22. minutě. V dalších sobotních duelech prohrály České Budějovice se Slováckem 0:2 a utkání Opava - Drnovice skončilo bezbrankovou remízou.

Gambrinus liga

Téměř třináct tisíc diváků, svižné tempo po celý zápas, mírná převaha Slavie a ze strany Sparty rychlé brejky. A především dramatický závěr. To bylo sobotní derby na Strahově. Nejslavnější český zápas v posledních minutách gradoval. Po závaru před sparťanskou brankou dorazil míč Piták a vyrovnal. Z protiútoku pálil Zelenka do boční sítě, hned vzápětí další šance Slavie v pokutovém území Sparty. V nastaveném čase měli hosté dvě velké šance po rozích, gólovou hlavičku Kadlece vyrazil brankář Kozáčik. Další gól už ale nepadl, derby skončilo smírným výsledkem.

Nový slávistický kouč sliboval před utkáním překvapení, změn v sestavě udělal hned několik. Nasadil novou útočnou dvojici Fořt - Kuka. Ten se do základní sestavy vrátil přesně po půlroce, naposledy nastoupil od úvodních minut právě při podzimním derby. Na pravém hraji středové řady hrál Vlček, na levém Piták. Zraněného Holeňáka nahradil na stoperu Latka. Sparťanský trenér Jaroslav Hřebík naopak ponechal stejnou sestavu jako v posledním utkání proti Zlínu.

Slavia byla aktivnější, důraznější, ale zakončení se jí přes obranu hostů nedařilo. Naopak Sparta využila první vážnější šanci, to běžela dvaadvacátá minuta. Obránci Slavie nedokázali v pokutovém území uklidnit situaci a opakovaně pustili k míči Zelenku. Sparťanský záložník přihrál do strany Junovi, který se zleva z těžkého úhlu pokusil o střelu. Přízemní pokus mířící ke vzdálenější tyči kousek před čárou dorazil do sítě Poborský.

Druhý poločas pokračoval opět v rychlém tempu. Ani obraz hry se nezměnil, Slavia se snažila tlačit dopředu, ale gólové šance si nevytvořila. Navíc stále nechávala víc prostoru pro soupeřovy protiútoky. V obrovské příležitosti se ocitl Jun po opakovaném centru z pravé strany. První ve skluzu riskantně odvracel Latka, míč se následně vrátil, ale Jun ho netrefil. V sedmdesáté minutě vystřelil z hranice pokutového území pohotově Vlček po přihrávce Gedeona, brankář Blažek ránu u tyče vyrazil na roh.