Slavia vyhrála v Ostravě a zdramatizovala boj o titul

Fotbalisté Baníku Ostrava nezvýšili svůj náskok v čele Gambrinus ligy. Ve dvaadvacátém kole prohráli s pražskou Slavií 0:2 a před svým dnešním soupeřem mají šestibodový náskok. Pražané dokázali letos jako první tým vyhrát na horké ostravské půdě a minimálně do pondělí vystřídali Spartu na druhém místě tabulky. Vítězství Slavie zařídili góly Karel Piták a střídající Tomáš Hašler. Ve druhém dnešním utkání remizoval Zlín s Opavou 0:0.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Ostravská obrana doznala změn, místo zraněného Besty si premiéru odbyl devatnáctiletý Aleš Neuwirth. Netrdiční složení obrany domácích se později ukázalo jako rozhodující pro úspěch Slavie. Přitom Baník mohl jít do vedení už ve druhé minutě, kdy velkou šanci nevyužil Lička. V sedmnácté minutě ale přišel ojedinělý útok hostů, obránce Bolf špatně odkopl míč a přihrál přímo Maďarovi Józsimu. Jeho přesnou přihrávku zužitkoval v úvodní branku zápasu Piták. Inkasovaný gól vnesl na kopačky ostravských fotbalistů nervozitu, obrana kupila chybu za chybou a dávala hostům další možnosti ke skórování. Dvě minuty před přestávkou se po chybě Neuwirtha ocitl sám před Laštůvkou Kuka, ale trefil pouze gólmana Baníku. Po přestávce se hrálo většinou na jednu branku, ale tlak Ostravy byl spíše chaotický. Největší šanci na vyrovnání měl Matušovič, ale jeho hlavička šla pouze do břevna. Slavia musela kvůli zranění vystřídat Józsiho i Kuku a pět minut před koncem poslal trenér Csaplár na hřiště také mladého Hašlera. Ten ve třetí minutě vstřelil svůj premiérový ligový gól a definitivně rozhodl o výhře Slavie.