Slavia vyhrála základní část O2 extraligy, boj o 10. místo pokračuje

Hokejisté vedoucí Slavie vydřeli v 51. kole výhru nad Kladnem 4:3 v prodloužení, naopak druhé Pardubice po nájezdech podlehli Litvínovu 2:3. Pražané tak mají před posledním kolem na svého nejbližšího pronásledovatele tříbodový náskok a díky lepší vzájemné bilanci si zajistili vítězství v základní části O2 extraligy. Naopak boj o poslední postupové místo do předkola play off mezi Třincem a Českými Budějovicemi je stále otevřený.

HC Slavia Praha

HC Slavia Praha | Foto: HC Slavia Praha

Slavia Praha - Geus Okna Kladno 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0) Nejvyrovnanější ročník historie extraligy poznal vítěze své základní části až v předposledním kole. Prvenství si zajistila Slavia, i když Kladno jí body neodevzdalo zadarmo. Utkání začalo v divokém tempu. Na šanci hostujícího Procházky odpověděl z brejku nejlepší střelec soutěže Hruška, ale kvůli faulu Nádašdiho Kopřivu v brance Kladna nepřekonal. V následném trestném střílení pak penaltový specialista Bednář trefil tyč. Nejproduktivnější hráč extraligy ale nemusel litovat dlouho, protože puk do branky dopravil už za 14 vteřin. Hosté se vyrovnání dočkali v 16. minutě, kdy Procházka v přesilovce pohotově zamířil k pravé tyči. Slavii pak dvěma brankami nasměroval k výhře kapitán Beránek, ale kladenský Horna oplácel stejnou mincí. Jeho druhý gól při power play v poslední minutě znamenal prodloužení. To rozhodl 11 vteřin před koncem domácí Sloboda. Protože Pardubice zaváhaly s Litvínovem, zajistila si Slavia v předposledním kole prvenství v základní části extraligy, které znamená i účast v Lize mistrů.

Branky a nahrávky: 1. Bednář (Červenka), 25. Beránek (Kadlec), 51. Beránek (Vondrka), 65. Sloboda (Žižka) - 16. Martin Procházka (Patera), 52. Horna (Šmach), 60. Horna (Patera, Martin Procházka). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 4682.

Moeller Pardubice - Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 41. Blažek z tr. střílení, 52. Zohorna (Somík) - 45. Jánský (Reichel), 54. Bahenský (Punčochář, Jenáček), rozhodující sam. nájezd Lukeš. Rozhodčí: Husička, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 9490.

O desátém účastníkovi play off rozhodne až poslední kolo

Tajenka, kdo doplní jistou devítku účastníků vyřazovacích bojů, zůstává po 51. kole nerozluštěna. Lepší výchozí pozici měl Třinec, kterému stačilo doma porazit Plzeň. Oceláři ale nejsou v dobré pohodě a naopak Západočechům vedeným kapitánem Strakou se v poslední době daří. To se potvrdilo a Plzeň vyhrála 3:2 i díky dvěma Strakovým gólům. Třinec zaznamenal pátou porážku v řadě, což neustál trenér Stavjaňa a byl odvolán.

Naopak České Budějovice klíčový zápas s Karlovými Vary zvládly a jejich mlhavá naděje na play off dostává reálnější obrysy. Velmi opatrné utkání se dočkalo ušmudlaných branek až v poslední třetině. Nejprve se do karlovarské branky dostala tečované střela Muchy, v zápětí ale odpověděl Hluchý. Zápas rozhodl osm vteřin před koncem Hudec.

Před posledním kolem má Třinec nad Českými Budějovicemi už jen jednobodový náskok a čeká ho ocelářské derby ve Vítkovicích. Jihočeši přivítají doma Liberec.

Oceláři Třinec - Lasselsberger Plzeň 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Peterek (Polák), 59. Seman (Peterek) - 8. Straka (Vostřák), 13. Adamský, 32. Straka (Smrek). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 12:10, navíc Kováčik (Třinec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3018.

Mountfield České Budějovice - Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 44. Mucha (Mertl, Hřebejk), 60. M. Hudec (Vak, Frolo) - 47. Hluchý (Dobroň, Sailer). Rozhodčí: Hodek, Kubeš - Barvíř, Pavlovič. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 3836. Sparta Praha - Vítkovice Steel 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 39. Langhammer (Vykoukal, Kratěna), 40. D. Výborný, 55. Gulaši (Kratěna, Broš) - 20. R. Hruška (Strapáč), 42. Kvapil (Stehlík, Šimíček). Rozhodčí: Minář, Šindler - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 5666.

Znojemští Orli - Bílí Tygři Liberec 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Mrázek (Selingr), 28. Dopita (Mrázek, Erat), 55. M. Růžička (Haman), 65. M. Růžička - 10. R. Vrbata (Podkonický, Modrý), 17. Žabka (Kašpařík), 48. R. Vrbata (V. Nedorost, Podkonický). Rozhodčí: Polák, Fraňo - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. Diváci: 1957.

BK Mladá Boleslav - RI Okna Zlín 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. J. Novák (Král), 9. Klimenta (J. Moravec, D. Vrbata), 33. T. Sýkora (Padělek) - 29. Galvas (Hamrlík, Leška), 55. Köhler (Kučný), 58. Andrašovský (Míka), rozhodující sam. nájezd Andrašovský. Rozhodčí: Mikula, Homola - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:5, navíc Balán (Zlín) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3265.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít