Slavia vypadne z Ligy mistrů do Poháru UEFA

Remíza 1:1 na stadiónu Steuay Bukurešť zajistila fotbalistům Slavie účast v jarní části Poháru UEFA. Pražané totiž v tabulce své skupiny Ligy mistrů jisto jistě skončí 3.tí. V Champions League postupuje Sevilla díky výhře 3:1 londýnským Arsenalem. Do další fáze Ligy mistrů postoupila také Barcelona, která remizovala ve skupině E v Lyonu s Olympiquem 2:2, zatímco Stuttgart doma porazil Glasgow Rangers 3:2. AS Řím jde do osmifinále díky vítězství 4:1 na stadiónu Dynama Kiev a Inter Milán má osmifinále jisté po výhře 3:0 nad Fenerbahce Istanbul. PSV Eindhoven vyhrál v Moskvě nad CSKA 1:0.

Mihai Nesu a Zdeněk Šenkeřík | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Slavie se v první půli dostali pod velký tlak soupeře, který ještě umocnila vedoucí branka Badey ze 12. minut. Domácí pak ještě měli několiv dobrých příležitostí zvýšit náskok. Tu největší právě Badea, jehož střelu zblízka zázračně vykopl ve 34. minutě Vaniak. Pražané po přestávce vyrovnali hru a po centru Tavarese a přesné hlavičce Šenkeříka v 78. minutě také skóre.

Výsledky skupiny H:

Steaua Bukurešť - Slavia Praha 1:1 (1:0), branka: 12. Badea - 78. Šenkeřík. Rozhodčí: Hamer - Crelo, Holtgen (všichni Luc.). ŽK: Croitoru - Hubáček, Krajčík, Šourek. Diváci: 8287.

Sestava Steauy: Zapata - Emeghara, Goian, Rada, Nesu - Croitoru (76. Surdu), Petre, Lovin (65. Bicfalvi), Neaga - Badea (88. Cristocea), Dica. Trenér: Lacatus.

Sestava Slavie: Vaniak - Krajčík, Brabec, Suchý, Hubáček - Švec (29. Belaid), Tavares, Volešák (60. Šourek), Pudil - Gaúcho (76. Necid), Šenkeřík. Trenér: Jarolím.

FC Sevilla - Arsenal 3:1 (2:1), branky: 24. Keita, 34. Fabiano, 89. Kanouté z pen. - 11. Eduardo. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Diváci: 30.000.

Pořadí ve skupině H: 1. FC Sevilla 12 bodů, 2. Arsenal 10, 3.Slavia 5, 4.Steaua 1.

Tomáš Kohout, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít