Slavia vyrovnala stav finálové série na 1:1

Hokejisté pražské Slavie zvítězili ve druhém finále play off České pojišťovny nad Pardubicemi 4:2 a vyrovnali stav série na 1:1. K výhře Pražanů výrazně přispěl obránce Jan Hejda, který jeden gól dal sám a na zbývající tři přihrál. Slavia tak dokázala porazit Pardubice na jejich ledě poprvé v letošní sezóně.

HC Slavia Praha

HC Slavia Praha | Foto: Jan Rosenauer

Slávisté vstoupili do závodu mnohem lépe než v sobotu a po deseti minutách se radovali z prvního gólu ve finálové sérii. Hejda vystřelil od modré a jeho ránu tečoval za Svobodova záda Michal Sup. Pardubice se nemohly proti výborné defenzivě Slavie prosadit a ve čtrnácté minutě prohrávaly už o dva góly. Střelou do růžku překvapil pardubického brankáře obránce Hejda. Po přestávce se domácí výrazně zlepšili a dočkali se snížení na 1:2 zásluhou Petra Koukala. Radost Východočechům dlouho nevydržela. Při hře čtyři na čtyři ujel Petr Sailer a střelou pod horní tyčku vrátil Slavii dvoubrankové vedení. Pardubickým poté pomohlo čtyřminutové vyloučení Posmyka. Přesilovku využil Jaroslav Kudrna. Po faulu Sailera hráli domácí dokonce více než minutu přesilovku pět na tři. Slávisté zvládli oslabení výborně. V závěrečné třetině se Pardubice snažily o vyrovnání, ale Pražané jejich tlaku odolali. Naopak v při pardubické power play pečetil David Hruška vítězství Slavie 4:2 a srovnání série na 1:1. Hokejisté mají teď dva dny volna, ve středu a ve čtvrtek budou mít výhodu domácího prostředí Pražané.

ČSOB Pojišťovna Pardubice - Slavia Praha 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Koukal (Průcha, Kolář), 33. Jaroslav Kudrna (Průcha, A. Novotný) - 10. Sup (Hejda), 14. Hejda (Antoš, Hruška), 25. Sailer (Hejda, P. Kadlec), 60. Hruška (Hejda, Sup)

Rozhodčí: Homola, Kolísek - Bláha, Pešek

Vyloučení: 5:9, využití 1:0

Diváci: 9300 (vyprodáno)

Stav série: 1:1

Pardubice: . Svoboda - Janecký, Čáslava, A. Novotný, Duben, Mudroch, Pácal - P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil (21. Rolínek) - Tvrdík, Mikeska, Pištek - Jaroslav Kudrna, T. Blažek, Lubina - Kolář, Koukal, Průcha

Slavia: Málek - P. Kadlec, Hejda, J. Novák, Kolařík, Posmyk, Graňák - Duda, Krátoška, Sailer - Šaffer, J. Beránek, Sup - Hruška, Fadrný, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, Z. Novák