Slavia vysoko porazila vedoucí Litvínov

Hokejisté pražské Slavie se po pěti porážkách v O2 extralize dočkali vítězství. V utkání 35. kola porazili vedoucí Litvínov vysoko 6:1. Na druhé místo se po výhře v Českých Budějovicích 2:1 v prodloužení dostala Sparta, která ztrácí na Severočechy pět bodů. V dalších zápasech porazily Pardubice Mladou Boleslav 5:3, Znojmo Vítkovice 3:2 v prodloužení, Třinec prohrál se Zlínem 2:3 a Liberec s Plzní 3:4.

HC Slavia Praha

HC Slavia Praha | Foto: HC Slavia Praha

Slávisté zapomněli na neúspěšné období, kdy v posledních šestnácti zápasech vyhráli pouze jednou za tři body. Navíc proti Litvínovu bodovali po čtyřech prohrách v předchozích vzájemných duelech. V brance Slavie se objevil místo Adama Svobody Stanislav Neruda, který tak ve 34 letech odchytal první celý zápas v extralize. O čisté konto přišel šest minut před koncem. Vedení Slavie vyšla sázka na dřívější začátek, utkání začalo už v 15 hodin. Do O2 arény se přišlo podívat téměř devět tisíc diváků, tedy druhá nejvyšší návštěva letošní sezóny po derby se Spartou. V polovině září ho sledovalo přes deset tisíc lidí.

Zaváhání Litvínova nevyužily Vítkovice, které prohrály na ledě Znojma 2:3 v prodloužení. Po dvou porážkách v normální hrací době, ale vybojovali alespoň bod. Rozhodující branku dal ve třetí minutě prodloužení Jaroslav Svoboda.

Dva body za vítězství v prodloužení získala Sparta, když vyhrála v Českých Budějovicích 2:1. Vítězný gól dal v 62. minutě Petr Ton. Jihočeši tak prohráli druhé utkání doma za sebou, celkově třetí, a klesli na předposlední místo tabulky. Sparta je naopak už druhá pět bodů za Litvínovem.

Poprvé se v dresu Mladé Boleslavi objevila posila z Tampy, útočník Radim Vrbata. Na střídačce se v roli hlavního trenéra objevil Jaromír Šindel. Středočechům to ale nepomohlo a v Pardubicích před vyprodanou arénou prohráli 3:5. Na posledním místě tabulky ztrácejí deset bodů na třinácté České Budějovice.

Hokejisté Plzně letos potřetí porazili Liberec, tentokrát uspěli na severu Čech 4:3. Hosté rozhodli o výhře ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. Zápas se stejně jako v Pardubicích hrál před vyprodanou halou.

Oceláři Třinec po osmi výhrách doma prohráli. Rekordní návštěva 4495 diváků viděla vítězství Zlína 3:2. O výsledku zápasu rozhodla úvodní třetina, po které Oceláři prohrávali už tříbrankovým rozdílem a toto manko v dalším průběhu nedokázali smazat.

Slavia Praha - Litvínov 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Sklenář (Červenka), 17. D. Hruška (Kadlec), 29. Drtina (Kadlec), 32. Tomica (P. Jelínek, Micka), 33. Sklenář (Červenka, Bednář), 50. J. Novák (Kolařík) - 54. J. Černý (Lukeš, Reichel). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 5:7, navíc Branda (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8897

Znojemští Orli - Vítkovice Steel 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Plášek (Haman, Mojžíš), 54. Selingr (Bičánek, Mojžíš), 63. J. Svoboda (Demel) - 2. Kuboš, 28. Stehlík (Kuboš). Rozhodčí: Hribik - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3281

Bílí Tygři Liberec - Lasselsberger Plzeň 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Zíb (Jiruš, Pletka), 46. Dušek (Bartovič), 54. Kašpařík (Nedorost) - 7. Fabuš (Matějovský, Kracík), 26. Benák (Vlasák), 28. Vlasák (M. Straka), 31. Redlihs (Dvořák, Kracík). Rozhodčí: Fraňo - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8, navíc Žabka, Šachl - Redlihs všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno)

Moeller Pardubice - BK Mladá Boleslav 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. Tvrdík (Somík), 26. Somík (Čáslava), 26. Koukal (Kolář I), 54. Divíšek (Somík, Pivko), 59. Starý (Koukal, Čáslava) - 5. Nouza (Král, Kočí), 33. Nouza (Král, Handlovský), 44. Posmyk (Král, Brňák). Rozhodčí: Homola - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno)

Mountfield České Budějovice - Sparta Praha 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 53. Huml (M. Hudec, Gřegořek) - 15. Mrňa (Kafka, Vykoukal), 62. Ton (Vykoukal). Rozhodčí: Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 6421 (vyprodáno)

Oceláři Třinec - RI Okna Zlín 2:3 (0:3, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. D. Moravec (Kanko, Gureň), 35. Gureň (D. Květoň, Peterek) - 10. Rom. Vlach (M. Pšurný), 10. Köhler (Balaštík), 17. Balaštík (Leška, Köhler). Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 4495