Slavia začala cestu za obhajobou vysokou porážkou

Obhájce titulu v hokejové O2 extralize vstoupil do play off debaklem. Pražská Slávia prohrála v prvním duelu čtvrtfinále na svém ledě s Vítkovicemi 1:5. V domácím prostředí se nedařilo ani Pardubicím. Moeller podlehl Plzni 1:2 po samostatných nájezdech.

HC Slavia Praha

HC Slavia Praha | Foto: HC Slavia Praha

Slavia - Vítkovice

Slávisté si hned v úvodu utkání vytvořili velké šance, ale vítkovický brankář Štěpánek svůj tým podržel. Hned na začátku druhé třetiny se naopak hosté dostali v přesilovce do vedení, když si Kvapilovu přihrávku srazil do vlastní sítě obránce Drtina. Hned o minutu později se Slavii podařilo vyrovnat zásluhou Červenky. Ve 30. minutě šel na trestnou lavici Drtina a jeho vyloučení potrestal vítkovický Jurečka už po pěti sekundách, když se prosadil střelou od modré čáry. Domácí poté nevyužili další šance a do kabin šli s jednobrankových náskokem hostující hráči.

Slávisté chtěli ve třetí třetině minimálně vyrovnat, jejich snahu ale zmrazil ve 43. minutě Svačina. Domácí už poté na svého soupeře nestačili a v 51. minutě zvýšil už na 4:1 svým druhým gólem v utkání Kvapil. Definitivně rozhodl o výhře Vítkovic Krenželok. Pět minut před koncem mohl snížit Bednář, ale z trestného střílení trefil pouze horní tyčku.

Pardubice - Plzeň

Výhru Plzně zařídil útočník Tomáš Vlasák, který osm minut před koncem základní hrací doby nejprve vyrovnal na 1:1 a poté jako jediný proměnil nájezd. Velké emoce vyvovala v pardubické ČEZ aréně situace z osmé minuty prodloužení. Puk se totiž dostal za záda plzeňského brankáře Chábery, ale rozhodčí Minář gól po konzultaci s videorozhodčím gól neuznal. Podle nich dotlačili domácí Cháberu s pukem nedovoleně. Jedinou branku Pardubic dal na konci první třetiny Starý.

Čtvrtfinále - 1. zápasy:

Slavia Praha - Vítkovice Steel 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 24. Červenka (Sklenář, Bednář) - 22. Kvapil (Strapáč), 30. Jurečka (M. Barinka, Ujčík), 43. Svačina (Ujčík, Jurečka), 51. Kvapil (Ondřej, Burger), 53. Krenželok (Klimek, J. Štefanka). Rozhodčí: Husička, Hradil - Pavlovič, D. Jelínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 5689. Stav série: 0:1¨

Slavia: Furch - Kadlec, Špelda, Vyhlídal, Žižka, Sloboda, Kolařík, Vašíček, Drtina - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Sklenář - Micka, M. Čermák, Tomica - Holec, P. Jelínek, Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous

Vítkovice: Štěpánek - M. Barinka, Jurečka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Ovčačík - Klimek, J. Štefanka, Krenželok - Ondřej, Burger, Hubáček - Strapáč, Šimíček, Kvapil - Ujčík, R. Hruška, Svačina. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták

Moeller Pardubice - Lasselsberger Plzeň 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Starý (Kolář I, Koukal) - 52. Vlasák (M. Straka, Vostřák), rozhodující sam. nájezd Vlasák. Rozhodčí: Minář, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 8970. Stav série: 0:1

Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Píša, Kolář II, Lojek, Havíř - Cetkovský, Divíšek, Pivko - Kolář I, Koukal, Starý - Tvrdík, Blažek, Somík. Trenéři: V. Sýkora a Seidl

Plzeň: Chábera - Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Pácal, Dresler - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Matějovský - Adamský, Jan Kovář, Dvořák - Kubica, Kubalík, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar