Slavia zakončila podzim prohrou s Budějovicemi

Fotbalisté pražské Slavie překvapivě prohráli ve svém posledním vystoupení v podzimní části Gambrinus ligy s Českými Budějovicemi 0:1. Generálka na čtvrteční odvetu na hřišti Levski Sofie se jim tak vůbec nevydařila. Před dvěma tisícovkami fanoušků předvedli jeden z nejhorších výkonů sezóny a prohráli zcela zaslouženě. V tabulce sice zůstávají druzí o bod před Spartou, ale většina ostatních týmů má o dva zápasy méně.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Slavia opět nastoupila bez několika opor, v základní sestavě se nepředstavily ani nové posily ruské Kazaně Adam Perouš a Richard Dostálek. Kvůli zranění chyběli Tomáš Došek, Patrik Gedeon a Tomáš Hrdlička. Hostům scházel Tomáš Sivok, který včera odletěl s reprezentačním týmem do dvaceti let do Saúdské Arábie na mistrovství světa. Jihočeši byli od úvodu aktivnější a už ve třetí minutě si vypracovali gólovou příležitost. Kulič se ocitl sám před brankářem Černým, ale místo střely volil přihrávku. O deset minut později měli hráči Českých Budějovic další dvě stoprocentní šance, ale Vozábal ani Plocek Černého nepřekonali. Ve třiadvacáté minutě nechala velmi nejistá obrana Slavie úplně volného Lafatu, ale ten netrefil branku.

Do druhého poločasu poslal trenér Beránek Fořta místo Adauta a chvíli to vypadalo, že to Slavii prospěje. Její převaha však nepřinesla žádnou vážnější příležitost. Bejblova střela šla nad bránu Kafky a Fořt mířil vedle. Na druhé straně měl další gólovou možnost Vozábal, ale Černý jeho střelu z blízkosti dokázal vyrazit. Slávisté chtěli rozhodnout, ale doplatili na otevření hry. Osm minut před koncem zápasu postupovali čtyři českobudějovičtí hráči na dva domácí obránce, Adam vrátil míč na Vozábala a ten rozhodl utkání ve prospěch Českých Budějovic. V závěru utkání se už nic vážnějšího nestalo a Slavia tak na Strahově podruhé prohrála.

Slavia Praha - České Budějovice 0:1 (0:0)

Branka: 82. Vozábal
Rozhodčí: Beneš - Pokorný, Míka
ŽK: Lukeš - Adam, Kulič, Penner
Diváci: 2279

Slavia: Černý - L. Došek, Müller, Bejbl, Kratochvíl (84. Krajčík) - Kalivoda, Latka, Lukeš (64. Hašler), Piták - Adauto (46. Fořt), Kuka. Trenér: Beránek

České Budějovice: Kafka - Pončák, Homoláč, Penner, Leština - Vozábal (90. Knietel), Adam, Chlebek, Plocek - Kulič (89. Gruber), Lafata (66. Matoušek). Trenér: Tobiáš