Slavia zdolala Synot a vrátila se na třetí místo

Fotbalisté pražské Slavie porazili v dohrávce třináctého kola Gambrinus ligy Synot 2:0 a v tabulce se posunuli na třetí místo dva body za Spartu a osm za vedoucí Baník Ostrava. Výhru Pražanů zařídili před pouhými patnácti stovkami diváků Karel Piták a Adauto. Hosté hráli navíc od 77. minuty bez vyloučeného záložníka Tomáše Polácha.

SK Slavia Praha

SK Slavia Praha | Foto: Jan Rosenauer

Po prohře v Jihlavě ve třetím kole Poháru ČMFS udělal domácí trenér Miroslav Beránek několik změn v sestavě. Poprvé v lize nastoupil Tomáš Hašler a do základní jedenáctky se vrátil Pavel Kuka, který požádal vedení klubu o předčasné ukončení smlouvy k 31. prosinci 2003. Na výkon Slavie to však žádný příznivý vliv nemělo. Hře chyběla přenost i nápad. První příležitost si Pražané vytvořili až ve 24. minutě, ale Pitákova finální přihrávka mířila Adautovi na paty. Karel Piták si vše vynahradil v 37. minutě. Po hrubé chybě Malára se dostal k míči a přízemní střelou překonal brankáře Drobizse. V závěru prvního poločasu nevyužili slávisté další šance a do kabin tak šli s jednobrankovým náskokem.

Největší šanci na zvýšení vedení měl v sedmapadesáté minutě Kuka, ale v jasné šanci mířil nad branku. Synot byl blízko vyrovnání o pár minut později. Abrahám se probil domácí obranou, ale gólman Černý vyrazil jeho střelu nohama. Třináct minut před koncem se Adauto zbavil svého strážce Polácha, ten ho zezadu stáhl za dres a rozhodčí Jára poslal hostujícího záložníka předčasně do sprch. Slavia využila přesilovku čtyři minuty před koncem, kdy došel s míčem pohodlně až do prázdné branky.

Slavia Praha - 1. FC Synot 2:0 (1:0)

Branky: 37. Piták, 86. Adauto
Rozhodčí: Jára - Amler, Pustka
ŽK: Kratochvíl - Polách
ČK: 77. Polách
Diváci: 1501

Slavia:Černý - L. Došek, Müller, Petrouš, Kratochvíl - Hašler (83. Kalivoda), Bejbl, Dostálek (74. Gedeon), Piták - Adauto, Kuka (67. Fořt). Trenér: Beránek

Synot:Drobisz - Němčický, Kostka (64. Čoupek), Palinek, Bureš - Petržela, Abrahám, Polách, Šumulikoski, Malár (76. Slončík) - Činčala (64. Meduna). Trenér: Jarolím