Slavia ztratila další body remízou v Opavě

Fotbalisté pražské Slavie si zkomplikovali nejen boj o titul, ale i o druhé místo zaručující účast v kvalifikaci Ligy mistrů. V zápase 26. kola jen remizovali na hřišti třinácté Opavy 0:0. Ve druhém utkání se opět snížila naděje Plzně na záchranu v české nejvyšší soutěž. Viktoria prohrála ve Zlíně 1:3.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Slávisté mohli za bezgólovou remízu děkovat špatné koncovce domácích hráčů, kteří byli po celý zápas lepší a bod je pro ně spíše ztrátou. Jen v závěrečných pěti minutách neproměnili tři gólové šance. Slavia jen potvrdila, že v posledních zápasech neoplývá dobrou formou. Ofenzívu Slezanů řídil především Filip Dort, ze slávistických hráčů si aktivně počínal hlavně kapitán Radek Bejbl. Ani jedna šance si však neujala a tak se diváci v Opavě branjy nedočkali.

Zlín doma v letošní sezóně prohrál pouze jednou a jeho dobrou bilanci nezhoršila ani poslední Plzeň. Ta držela nerozhodný výsledek až do 55. minuty, kdy se trefil domácí obránce Koubský. Za necelých dvacet minut přidal druhý gól Tescomy Vidlička. Hosté se ale nevzdali, o tři minuty později snížil Fillo. Víc už ale Plzeň nestihla, naopak pojistku na vítězství přidal v poslední minutě Lasota. Plzeň tak zůstává i nadále poslední se čtyřbodovou ztrátou na Blšany a Žižkov. Oba týmy lae mají své zápasy ještě před sebou, i když Viktoria hraje na Letné proti Spartě a Blšany nastoupí v Jablonci.

Výsledky 26. kola:

Slezský FC Opava - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Řehoř - Vodička, Ondo
ŽK: Jašek, Tichota - Kratochvíl, L. Došek, Latka
Diváci: 4396

Opava: Vašek - Horňák, Tichota, Jašek - Metelka, Loučka, Baránek, Holý (88. Chlebek) - Dort, Faldyna (57. Zeher) - Pospěch (90. Putík). Trenér: Hapal

Slavia: Černý - L. Došek, Latka, Müller, Kratochvíl - Piták, Bejbl, Koloušek, Józsi (40. Kalivoda) - T. Došek (61. Hašler), Kuka. Trenér: Csaplár

Tescoma Zlín - Viktoria Plzeň 3:1 (0:0)

Branky: 54. Koubský, 71. Vidlička, 90. Lasota - 76. Fillo. Rozhodčí: Helebrant - Hruška, Gallo. ŽK: Kroča - Petrouš. Diváci: 2731

Zlín: Novák - Vidlička, Kroča, Koubský, Hubáček - Červenka, Lasota, Dobeš, Novosad (71. Lička) - Gomes (63. Mucha), Janíček (90. Vrťalka). Trenér: Mareček

Plzeň: Ticháček - Petrouš (70. Zakopal), Knakal, Gross (53. Skuhravý), Švejnoha - Jež, Kukol, Barteska, Kašťák - Siegl, Fillo. Trenér: Cipro