Slavie bude v pohárové Evropě chybět, Olomouc postoupila

Fotbalisté pražské Slavie se do hlavní fáze Poháru UEFA letos nepodívají. Rozhodla o tom jejich porážka v odvetě druhého předkola soutěže na půdě Dinama Tbilisi 0:2. Slávistům nestačil náskok z prvního utkání, v němž gruzínský tým porazili 3:1. Zcela hladce prošli druhým předkolem Poháru UEFA fotbalisté Sigmy Olomouc. V odvetě porazili vedoucí tým moldavské ligy Nistru Otači vysoko 4:0.

UEFA Cup

UEFA Cup | Foto: UEFA

Gruzínci sice před zápasem slibovali hned od jeho počátku ofenzivní smršť, ale prvních deset minut se na vlastním stadionu dostávali do tempa pomalu. Slávisté vysunuli obranný blok, rozehrávku soupeře stačili narušovat hned v zárodku a brankář Černý byl v úvodu bez práce. Ale pak se Dinamo do Slavie zakouslo a diváci na stadionu se dostával do varu. Ustrašení slávisté se dostali pod tlak a ofenzivní výpady Dinama zachytávali čím dál obtížněji. Čtyři minuty po Melkadzeho tutovce otřásl břevnem a slávistickým seběvědomím dalekonosnou ránou stoper Salukvadze. V ofenzivě neškodná Slavia v první půli obětovala všechny síly na defenzivní práci a jen se štěstím přežila další velké šance dribléra Kakaladzeho i střelce Melkadzeho. Minutu před koncem první půle vysunul Kakaladze chytrým pasem Melkadzeho a miláček tribun ve své třetí šanci z malého vápna bezmocného Černého prostřelil. Po nenápadné akci ve druhém poločasu vypálil z 20 metrů Kankava a nešťastná teč jednoho z bránících hráčů vychýlila jeho střelu mimo dosah Černého - 2:0.

Olomoucký trenér Uličný vsadil na útočnou hru a proti moldavské defenzivě nasadil na hrot trojici Reiter, Babnič a Vyskočil. Výsledkem ofenzivního pojetí byl vytrvalý tlak Sigmy, která soupeře jen zřídka pouštěla na svou vlastní polovinu. Otači spoléhalo na hru v obraně, kterou se pokoušelo vylepšit rychlými protiútoky. Svůj tlak Sigma stupňovala. Branky začaly padat po půlhodině hry. Ve 32. minutě uvolnil Zbožínek kolmou přihrávkou Vysočila, jenž poprvé prostřelil Bajraševského. O čtyři minuty později bojovně hrající kapitán Olomouce Kučera vybojoval na levé straně míč, který chtěl od postranní čáry nacentrovat před branku. Jeho centr ale získal faleš a zaskočil i moldavského brankáře, přes kterého doplachtil po druhé do sítě. Po čtvrthodinovém oddechu Hanáci opět přidali na obrátkách. König unikl po pravé straně a jeho přesná přihrávka našla hlavu Vyskočila, jenž přidal třetí gól. Hanáci dohrávali zápas v pohodě, soupeř jim dovolil líbivou kombinační hru s přímočarými křídelními akcemi. V 65. minutě unikl po pravé straně Babnič a z jeho přesného centru se po pouhých třech minutách pobytu na hřišti zapsal do listiny střelců i Bednář.

Výsledky odvet 2. předkola:

Dinamo Tbilisi - Slavia Praha 2:0 (1:0)
Branka: 44. Melkadze, 65. Kankava. Rozhodčí: Brugger - Schwab, Struz (všichni Rak.). ŽK: Kandelaki, Salukvadze, Melkadze - Kratochvíl, Kuka. Diváci: 5200. První zápas 1:3, postupuje Tbilisi.

Sestavy: Tbilisi: Zoidze (76. Mamaladze) - Šašiašvili, Salukvadze, Chichvejšvili, Kvirkvelia - Kankava, Kandelaki, Nemsadze (52. Burduli), Romero - Kakaladze, Melkadze. Trenér: Geguchadze; Slavia: Černý - Došek, Latka, Bejbl, Kratochvíl (75. Chleboun) - Piták, Švec, Kuka, Sedláček - Fořt (46. Gedeon), Adauto (62. Kalivoda). Trenér: Csaplár.

Sigma Olomouc - Nistru Otači 4:0 (2:0)
Branky: 32. a 58. Vyskočil, 36. Kučera, 65. Bednář. Rozhodčí: Benisty - Ben Hamou, Šteif (všichni Izrael). ŽK: Hudec - Popescu, Grošev, Lupescu. Diváci: 5014. První zápas 2:1, postupuje Olomouc.

Sestavy: Olomouc: Vaniak - Hudec, Kovář, R. Hubník - König (66. Randa), Zbožínek, Kučera, D. Kobylík (70. Bouška) - Reiter (62. Bednář), Babnič, Vyskočil. Trenér: Uličný; Otači: Bajraševskij - Lasčenkov, Andrei Maciura, Ostap - Bursuc, Lupascu (62. Butelši), Popescu (72. Solin), Grošev - Pogreban (20. Malickyj), Tkačuk - Lichioiu. Trenér: Alexander Maciura.

Rubin Kazaň - Rapid Vídeň 0:3 (0:2)
Branky: 19. a 70. Hofmann, 30. Kincl. První zápas 2:0, postupuje Rapid.

Modrica Maxima (Bos.) - Levski Sofie 0:3 (0:0)
Branky: 48. Čilikov, 84. Ermoigbe, 90. Wágner. První zápas 0:5, postupuje Levski.

Legia Varšava - FC Tbilisi 6:0 (3:0)
Branky: 5., 44. a 52. Wlodarczyk, 23. Magiera, 81. Saganowski, 84. Sokolowski. První zápas 1:0, postupuje Legia.

Primorje Ajdovščina (Slovin.) - Dinamo Záhřeb 2:0 (0:0)
Branky: 71. Mlakar, 87. Gregorič. První zápas 2:2, postupuje Ajdovščina.

Dněpr Dněpropetrovsk (Ukr.) - Artmedia Petržalka 1:1 (1:1)
Branky: 43. Kostyšin - 45. (+1) Borbély. První zápas 3:0, postupuje Dněpropetrovsk.

Zenit Petrohrad - SV Pasching (Rak.) 2:0 (2:0)
Branky: 9. Vjestica, 17. Keržakov. První zápas 1:3, postupuje Petrohrad.

FC Tiraspol (Mold.) - Metalurg Doněck 1:2 (1:0)
Branky: 29. Korněnkov - 53. Čečer, 88. Mendoza. První zápas 0:3, postupuje Metalurg.

Litex Loveč (Bul.) - Željezničar Sarajevo 7:0 (5:0)
Branky: 1., 8. a 36. Joazinu, 73. a 78. Běljakov, 13. Tiago Silva, 42. Hidivíd. První zápas 2:1, postupuje Loveč.

FK Ekranas (Lit.) - Odd Grenland (Nor.) 2:1 (2:0)
Branky: 7. Kavaliauskas, 32. Paulauskas - 90. Knutsen. První zápas 1:3, postupuje Grenland.

AB Aalborg (Dán.) - Žalgiris Kaunas (Lit.) 0:0
První zápas 3:1, postupuje Aalborg.

Steaua Bukurešť - Železnik Bělehrad 1:2 (0:1)
Branky: 76. Dica - 7. Drinič, 73. Silva. ČK: 52. Drinič (Železnik). První zápas 4:2, postupuje Steaua.

Haka Valkeakoski (Fin.) - Viking Stabaek (Nor.) 1:3 (1:2)
Branky: 32. Ristilä z pen. - 3. a 36. Wowoah, 61. Stenersen. První zápas 1:3, postupuje Stabaek.

Levadia Tallinn - Bodö Glimt (Nor.) 2:1 (2:1, 2:0), 7:8 na pen.
Branky: 18. Voskobojnikov, 45. Vasiljev - 90. Ludvigsen. První zápas 1:2, postupuje Glimt.

Maccabi Petach Tikva (Izr.) - AEK Larnaka (Kypr) 4:0 (4:0)
Branky: 39. a 44. Mašíja, 1. Ömer, 24. vlastní Aristokleus. ČK: 90. Šachár (Petach Tikva). První zápas 0:3, postupuje Petach Tikva.

NK Rijeka (Chorv.) - Genclerbirligi Ankara (Turkey) 2:1 (1:0)
Branky: 13. a 53. Erceg - 90. Ügür. První zápas 0:1, postupuje Genclerbirligi.

NK Maribor (Slovin.) - Buducnost Banacki Dvor (SČH) 0:1 (0:0)
Branka: 67. Novakovič. První zápas 2:1, postupuje Maribor.

Lech Poznaň (Pol.) - Těrek Groznyj (Rus.) 0:1 (0:0)
Branka: 81. Fjedkov. První zápas 0:1, postupuje Groznyj.

Partizan Bělehrad - Otelul Galati (Rom.) 1:0 (1:0)
Branka: 29. Radonjič. První zápas 0:0, postupuje Partizan.

Austria Vídeň - Iljičovec Mariupol (Ukr.) 3:0 (1:0)
Branky: 59. z pen. a 61. Vastic, 31. Sionko. První zápas 0:0, postupuje Austria.

CSKA Sofie - Omonia Nikósie (Kypr) 3:1 v prodl. (1:1, 0:0)
Branky: 90. (+3) Mudžiri, 110. Sakaliev, 116. Dimitrov - 78. Stjepanovič. První zápas 1:1, postupuje CSKA.

Dunfermline Athletic (Skot.) - FH Hafnarfjördur (Isl.) 1:2 (0:0)
Branky: 72. Dempsey - 83. Björnsson, 90. Nielsen. První zápas 2:2, postupuje Hafnarfjördur.

Bröndby Kodaň - FK Ventspils (Lot.) 1:1 (1:1)
Branky: 34. z pen. Johansen - 6. Agafonov. ČK: 90. Kahlenberg - 90. Lukasevics. První zápas 0:0, postupuje Ventspils.

Honvéd Kispešť (Maď.) - Amica Wronki (Pol.) 1:0 (1:0, 0:0), 4:5 na penalty
Branka: 46. Takács. První zápas 0:1, postupuje Wronki.

Servette Ženeva - Dósza Ujpešť (Maď.) 0:2 (0:0)
Branky: 84. Bükszegi, 89. Feczesin. První zápas 1:3, postupuje Ujpešť.

FC Wil (Švýc.) - Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)
Branky: 68. Zverotič - 61. Semeník. První zápas 1:3, postupuje Banská Bystrica.

ÍA Akranes (Isl.) - Hammarby SK (Švéd.) 1:2 (1:2)
Branky: 38. Sveinsson - 18. Jensen, 45. Andersson. První zápas 0:2, postupuje Hammarby.

Elfsborg IF (Švéd.) - Glentoran Belfast 2:1 (1:1)
Branky: 45. Klarström, 78. Alexandersson - 27. Halliday. První zápas 1:0, postupuje Elfsborg.

Partizan Tirana - Hapoel Bnei Sachnin (Izr.) 1:3 (0:2)
Branky: 57. Bakaj - 22. a 45. Alumeida, 80. Hamúd. První zápas 0:3, postupuje Sachnin.

Metalurgs Liepajas (Lot.) - Östers IF (Švéd.) 1:1 (0:1)
Branky: 58. Danilovs - 28. Cederqvist. První zápas 2:2, postupuje Liepajas.

FC Vadúz (Licht.) - FC Beveren (Belg.) 1:2 (0:1)
Branky: 75. Zarn - 32. D'Jire, 55. Romarič. První zápas 1:3, postupuje Beveren.

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít