Slavii čekají v Evropské lize velkokluby, Sparta plánuje postup

Zatímco fotbalisté Slavie mají z losu radost ohledně atraktivity soupeřů, Spartu potěšil relativně snadný los. Do Edenu totiž přijede španělská Valencie, francouzské Lille a poté FC Janov. Na Letnou naopak zavítá PSV Eindhoven, FC Kodaň a FC Kluž. Na všechny zápasy přitom bude nově dohlížet šest rozhodčích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

UEFA Evropská liga

UEFA Evropská liga | Foto: UEFA

Nově budou zavedení brankoví rozhodčí, kteří budou mimo hřiště dohlížet na dění v pokutovém území. Nesmějí ale zasahovat do hry, budou pouze poradci hlavního rozhodčího. Brankář Slavie Martin Vaniak nové pravidlo zatím příliš neřeší: ,, Nevím, jestli to pomůže nebo ne. Hráči to nevnímaj, soustředí se na hru, bude to asi když za Vámi sedí lidé. Když rozhodčí píská do píšťalky, tak taky nevnímáte lidi, ale vnímáte hru."

Monacký los už po prvních dvou skupinách rozdělil ty nejlepší celky na atraktivní zvučná jména a na hratelné skupiny. Jednu z takových dostala Sparta, když za známým PSV Eindhovenem přišel z druhého dánský mistr FC Kodaň. ,, Na Pospu (Zdeněk Pospěch) se těším, jsem zvědavej, co předvede. Dánskou ligu nesleduju, ale asi to nebude tak slabý klub,"řekl Radiožurnálu stoper Sparty Tomáš Řepka na otázku jak se těší na bývalé spoluhráče Zdeňka Pospěcha a Libora Sionka. Jak přízniví jsou soupeři z předních košů, tak nevyzpytatelná je rumunská FC Kluž, která byla podle koeficientu v nejslebším koši. Na svém kontě má čerstvý úspěch z minulé sezóny, kdy v úvodním kole Ligy mistrů zvítězil na hřišti AS Řím a na domácím hřišti sbíral remízy i s dalšími velkokluby. Tomáš Řepka ale vidí ambice jasně: ,,Já jsem optimista, myslím, že by se v téhle skupině dalo něco uhrát, že by se dalo postoupit."

Zato Slavia měla v osudí hned několik zajímavých variant. Nejprve byla blízko nalosování do skupiny A k Ajaxu a Anderlechtu, se kterými se už v evropských pohárech utkala. Při losování čtvrtého celku do skupiny byla dokonce padesátiprocentní šance, že se střetne se Šeriffem Tiraspol. ,, Na jednu stranu si je nikdo nepřál, ale na tu druhou věřím, že bychom s nima měli 6 bodů, " usmál se Martin Vaniak. A hlavní favorit skupiny mezi sešívanými, Valencií, Lille a Janovem? ,, No určitě Valencie, uvidíme, jak my se s tím popereme jak tam, tak doma."

Skupina B:
17. září, 19:00: Janov - Slavia Praha, Lille - Valencia.
1. října, 21:05: Slavia Praha - Lille, Valencia - Janov.
22. října, 21:05: Valencia - Slavia Praha, Lille - Janov.
5. listopadu, 19:00: Slavia Praha - Valencia, Janov - Lille.
2. prosince, 21:05: Valencia - Lille, Slavia Praha - Janov.
17. prosince, 19:00: Lille - Slavia Praha, Janov - Valencia.

Skupina K:
17. září, 21:05: Sparta Praha - Eindhoven, Kluž - FC Kodaň.
1. října, 19:00: FC Kodaň - Sparta Praha, Eindhoven - Kluž.
22. října, 19:00: Eindhoven - FC Kodaň, Sparta Praha - Kluž.
5. listopadu, 21:05: FC Kodaň - Eindhoven, Kluž - Sparta Praha.
3. prosince, 19:00: Eindhoven - Sparta Praha, FC Kodaň - Kluž.
16. prosince, 21:05: Sparta Praha - FC Kodaň, Kluž - Eindhoven.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme