Slávisti Petrouš a Dostálek podepsali Kazani

O dvě opory přijde po podzimní sezóně pražská Slavia. Námluvy ruského klubu Rubin Kazaň dopadly úspěšně v případě Adama Petrouše, který má smlouvu na 3 roky, i u Richarda Dostálka; ten podepsal na 2 roky. Hráčský manažer Pavel Zíka dojednal podle svých slov lukrativní kontrakty. Spokojena je prý i Slavia, která vyinkasuje částku kolem 60 milionu korun. Z toho zhruba 3/4 této sumy je cena za Petrouše.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SK Slavia Praha | Foto: Jan Rosenauer

Nováček ruské ligy Kazaň obsadil v nedávno skončeném ročníku (v Rusku se hraje jaro-podzim) senzačně třetí místo za vítězným CSKA Moskva a Zenitem Petrohrad a v příštím roce bude startovat v Poháru UEFA. K tomu mu pomohli i dva čeští hráči, před rokem zamířili do téměř tři tisíce kilometrů vzdálené Kazaně sparťané Jiří Novotný a Tomáš Čížek. Na Pohár UEFA i na příští ročník domácí soutěže se Rubin posiluje, kromě Petrouše s Dostálkem se již podařilo šéfům klubu získat ruského reprezentačního záložníka Andreje Karjaku z celku Samara.

Petrouš i Dostálek patřili k dlouholetým oporám Slavie. Šestadvacetiletý Petrouš je odchovancem klubu z Edenu, pouze v roce 1997 si na rok odskočil do sousedních Bohemians. Na svém kontě má 161 ligových zápasů a zaznamenal v nich deset branek, reprezentační trikot oblékl ve čtyřech zápasech. Již v zimní přestávce v roce 2002 chtěl ze Slavie odejít, na spadnutí byl jeho přestup do konkurenční Sparty Praha, ale kluby se nedohodly.

O tři roky starší Dostálek začínal s fotbalem v Jarošově, poté osm let oblékal dres Uherského Hradiště. Do první ligy vstoupil před deseti lety v celku Boby Brno a v červnu 1998 přestoupil do Slavie. V nejvyšší ligové soutěži odehrál 273 zápasů a konta soupeřů zatížil 55 góly, v pěti reprezentačních startech neskóroval ani jednou.

Vlastimil Vlášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme