Slovenky v čele s Hantuchovou vyhrály FED Cup

Slovenské tenistky vyhrály letošní ročník Fed Cupu, když ve čtvrtém finálovém utkání porazila Janette Husárová Španělku Sanchezovou Vicariovou 6:0 a 6:2. Reprezentantky země našich východních sousedů tak zvítězily 3:1 na zápasy, a vyhnuly se i závěrečnému deblu, který není třeba odehrát. Už v dnešní první dvouhře porazila Daniela Hantuchová Conchitu Martinezovou po dramatickém průběhu 6:7, 7:5 a 6:4.

Klára Koukalová

První set souboje Hantuchové s Martinezovou se nesl ve znamení ztrát podání na obou stranách, které však ani jedna ze soupeřek nedokázala následně potvrdit. Pětinásobná vítězka Fed Cupu Martinezová hrála téměř bezchybně a Hantuchová musela odvrátit čtyři setboly, než si vynutila si tie- break. I v něm ale byla úspěšnější o jedenáct let starší Španělka, vyhrála jej 10:8 a za hodinu a 26 minut získala první set. V druhé sadě za stavu 4:5 odvrátila Martinezová při vlastním podání tři setboly Hantuchové. Španělka nicméně při svém podání za stavu 5:6 opět zaváhala, Slovenka již nabídnutý čtvrtý setbol proměnila a za 63 minut srovnala na 1:1. V třetím setu získala Hantuchová soupeřčino podání hned v druhé hře, takže zanedlouho vedla už 3:0. Martinezová sice dokázala snížit na 4:5, avšak poté prohrála své podání a Hantuchová hned prvním mečbolem vybojovala pro Slovensko druhý finálový bod.

Výsledek finále FED Cupu: Španělsko - Slovensko 1:3 na zápasy
Martinezová - Hantuchová 7:6 (10:8), 5:7, 4:6.
Sanchezová-Vicariová - Husárová 0:6, 2:6.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít