Slovenský šport uplynulého týždňa

Na slovenskej futbalovej scéne sa s najväčšou pravdepodobnosťou schyľuje k ďalšej výmene reprezentačného trénera. Prvý tím, ktorý sa celý polrok pripravoval na zápas jari s Tureckom, totiž sklamal. V domácom prostredí prehral s bronzovým z vlaňajších majstrovstiev sveta 0:1 a z ďalších bojov o postup na EURO 2004 je na 99% vyradený.

slovenský sport

slovenský sport | Foto: Jan Rosenauer

Jurkemikovci sklamali na celej čiare. Koncepciou, herným prejavom a strelecky. Odoborníci, ale aj diváci na bratislavskom Tehelnom poli už po zhliadnutí slovenskej zostavy vyčítali nášmu kormidelníkovi malú odvahu, keď do poľa postavil šiestich defenzívnych hráčov, pritom matematika velila Slovensku zvíťaziť, teda dať aspoň o gól viac ako súper.

Zápas sa však zlomil už v dvanástej minúte po chybe ľavej strany obrany, Turci nám dali gól, a potom si dirigovali zápas, ako sa im zachcelo. Paradoxne, bolo to Slovensko, kto mal prvý gólovú príležitosť, no gólman Rustu strelu Igora Dema vystihol. Naši sa potom ešte tvárili, že majú chuť zvíťaziť, no slabá odvaha trénera, ktorý sa k prvej výmene odhodlal po polčase a k ďalším devätnásť, čí trinásť minút pred koncom, nepriniesli želaný úspech.

Slovensko čaká v stredu zápas v Anglicku. Ale ten, kto by očakával zázrak a ten by sa stal, by sa mohol rovno vyhlásiť za svätého. Aj slovenská dvadsaťjednotka skončila svoju púť. Rovnako prehrala s Tureckom O:1, keď nedala gól ani z penalty, naopak, Turci ho strelili v záverečných sekundách zápasu. Ani tréner Komanický to nebude mať ľahké, udržať sa na tomto poste v ďalšom období.

Dosť nečakane nás potešili slovenskí basketbalisti, ktorí vyhrali veľmi dobre obsadený turnaj v talianskom Alassiu. Postupne si na ňom poradili s dvoma účastníkmi blížiacich sa majstrovstiev Európy - domácim Talianskom a Švédskom a na záver aj s Belgičanmi, ktorí to na slovenský basketbal v poslednom období vedeli.

Úspech by mal byť maximálne motivujúci, lebo slovenský basketbal už pomaly zabúdal na slávnu éru hráčov Kropiláka, či Rajniaka, ktorí v spoločnom československom drese získavali medaily na európskych šampionátoch, prípadne sa prebojovali na olympijský turnaj. To však bolo dávno. Dnes sa otvára nová kapitola, čo platí aj pre slovenské volejbalistky, ktoré si vybojovali účasť na jesenných majstrovstvách starého kontinentu. Po prvý raz v samostatnej histórii Slovenska.

Viliam Raček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít