Slovenský šport uplynulého týždňa

Slovenský futbal už dlho čakal na takú atmosféru aká vládne teraz, krátko po zápase kvalifikácie o postup na Majstrovstvá sveta 2006 s Lotyšskom. Obávaný súper, ktorý preukázal svoje kvality na EURO 2004 nevzbudzoval strach, no vyvolával prirodzený rešpekt tak v tíme, ako u divákov.

slovenský sport

slovenský sport | Foto: Jan Rosenauer

Sobotňajší súboj sa pre našich začal tradične takmer tragicky, keď sme po troch minútach prehrávali 0:1. Našťastie sa naši reprezentanti z tohto šoku pomerne rýchlo spamätali a svojmu súperovi poriadne podkurovali. Mali jedinú smolu - ani jednu z minimálne troch dobrých gólových príležitostí nedokázali v prvom polčase premeniť, a tak nastupovali do druhej 45-minútovky s deficitom.

Začiatok druhého polčasu však vymazal akékoľvek obavy. Troma gólmi Németha, Reitera a Karhana v rozpätí ôsmich minút sme chytili zápas riadne za pačesy, a keď sme pred koncom opäť z kopačky kapitána Karhana pridali štvrtý, o víťazovi nikto nepochyboval. Slovenský tím predviedol kolektívny výkon, podopretý kumštom, ale najmä bojovnosťou až do záverečného hvizdu.

Naši si týmto víťazstvom vybudovali viac ako priaznivú pozíciu v kvalifikačnej skupine. Netreba však v tejto eufórii zabúdať na to, že cesta na výslnie je ešte dlhá, a to nás počas nej čakajú dva súboje s Portugalskom.

Z ďalších športových podujatí sme sledovali Majstrovstvá sveta v plávaní v krátkom bazéne. Naša najlepšia športovkyňa z posledného desaťročia Martina Moravcová v Indianapolise opäť dokázala, že nepatrí do starého železa. V noci na dnes vyplávala pre Slovensko zlatú medailu v motýlikárskej stovke. Získala tak nielen 16 medailu v krátkom bazéne, ale aj celkovo 61. z vrcholového podujatia. Aj tu jubilejnú 60. si vezie zo Spojených štátov, keď v krátkej polohovke vybojovala bronz.

Viliam Raček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít