Slovenský šport uplynulého týždňa

O dvojnásobné ale zaslúžené prekvapenie v druhej skupine Európskej ligy sa cez víkend postarali volejbalisti Slovenska, keď dokázali zvíťaziť v Opave nad českou reprezentáciou v sobotu 3:1, v nedeľu tesne 3:2, a to ešte súpera v poslednom sete deklasovali rozdielom 13-ich bodov.

slovenský sport

slovenský sport | Foto: Jan Rosenauer

Zverenci trénera Vladimíra Přidala tak dosiahli už svoje 5.víťazstvo v skupine. Bodovo predstihli Českú republiku a nečakane sa dostali do hry o finálový turnaj.

Víkend priniesol aj štart 28.ročníka medzinárodných pretekov v cestnom behu Špačiansky trojuholník, ktorý bol zároveň majstrovstvami Slovenska. Na 10 800 metrovej trati zvíťazil Jaroslav Moravec zo Skalice A Dana Dobiášová z mikulášskeho juniorského klubu.

Najväčšie a najpríjemnejšie prekvapenie pripravili športovým priaznivcom dubnickí futbalisti v Turecku. V prvom zápase druhého kola letnej pohárovej súťaže UEFA na ihrisku Ankary zvíťazili 4:0. Hráči Dubnice si sľubný náskok vybudovali už v prvom polčase, keď góly dali Držík, Kopačka a Adam. V záverečných minútach stretnutia pridal 4.gól Ižvolt a pred domácou odvetou už prakticky zabezpečil postup do 3.kola Intertoto Cupu, v ktorom by sa mali Dubničania stretnúť so súperom zvučného mena z Anglicka- Newcastle United.

No a na záver pridajme už známy výsledok nedeľňajšieho mníchovského žrebu, ktorý slovenské basketbalové majsterky z Košíc vôbec nešetril a v nastávajúcom ročníku Európskej ligy im do C skupiny nadelil silných súperov z Francúzska, Talianska, Litvy a Ruska.

Viliam Raček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít