Slovenský šport uplynulého týždňa

Futbaloví fanúšikovia boli zvedaví, ako sa novému reprezentačnému trénerovi Jánovi Kocianovi vydarí vstup do kvalifikácie EURO 2008.

slovenský sport | Foto: Jan Rosenauer

Našich čakal súboj na Cypre, ktorý si predtým poradil s Írskom a uhral remízu s favorizovaným Nemeckom. Naši si boli toho vedomí a tak vyzeral aj prvý polčas. Hrali opatrne, len občas sa pokúšali o rýchle výpady cez mladého Šventa, a keď mohli využiť presilovku, krátko pred odchodom do šatne, riadne kiksli a prehrávali 0:1.

Cez prestávku tréner Kocian nekričal, skôr analyzoval a určoval taktiku do druhého polčasu. Naši ho počúvli, vyšlo aj zaradenie tvorivého Žofčáka a stiahnutie Krajčíka do obrany a z kopačiek našich hráčov začali padať góly. Kapitán Vittek to začal, stopér Škrteľ pridal druhý a Jakubko tretí gól.

Mohlo ich byť aj viac, no súdny divák bol aj tak spokojný. Slováci získali tri body a aspoň na čas zostali v hre o postup. Pravda, už v stredu ich čaká ďalší ambiciózny súper - Írsko, ktoré má rovnako veľký apetít na postup, najmä potom ako doma zaváhalo Česko s Nemeckom. Kvalifikácia je však dlhá, naši už zaváhali dva razy doma a akékoľvek zakopnutie by už mohlo znamenať koniec nádejam.

Doma vrcholilo play off najvyššej hokejovej súťaže. Vo finále sa stretnú hokejisti Slovana Bratislava a Dukly Trenčín, ktorí v základnej skupine obsadili druhú a štvrtú pozíciu. Slovan sa dostal cez Zvolen, ktorý zaostal za formou zo záveru súťaže a Trenčín prekvapil v zápasoch s Košicami, ktoré mnohí označovali za najväčšieho favorita ligy. Zdá sa teda, že sa hokejoví fanúšikovia môžu tešiť na atraktívne súboje dvoch tímov, ktoré sa vo finále ešte nikdy nezišli.

Zlé správy dostával zo zahraničia reprezentačný tréner Július Šupler. Opora obrany Ľubomír Višňovský si zlomil nohu, Ľuboš Bartečko má problémy so slabinami a na majstrovstvá sveta sa už necíti Róbert Petrovický. Bude aj na finalistoch play off, aby sa kvalitnými výkonmi dostali do povedomia nášho kormidelníka.

Viliam Raček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít