Slovenským extraligovým hvězdám se odveta vydařila

Druhý ročník česko - slovenského Utkání hvězd se tentokrát vydařil výběru slovenské extraligy, který v Bratislavě porazil tým české Tipsport extraligy 12:10. Domácí hokejisté tak oplatili soupeřům porážku z loňské exhibice v Pardubicích. Hráči české nejvyšší soutěže uspěli ve dvou ze tří dovednostních soutěžích. Liberecký obránce Valdemar Jiruš má nejtvrdší střelu, znojemský Tomáš Duba vyhrál soutěž brankářů. Nejrychlejším bruslařem je Roman Kukumberg z Trenčína.

Tipsport extraliga

Tipsport extraliga | Foto: Hokej.cz

Čestného vhazování se ujala slovenská legenda Jozef Golonka, která pak spolu s téměř osmi tisícovkami diváků sledovala brankové hody. Úvod patřil hvězdám slovenské extraligy, kteří se po šesti minutách dostali do tříbrankového vedení. Prvním hráčem, který vyzrál na trenčínského gólmana Hálu, byl ve dvanácté minutě obránce Karlových Varů Ptáček. Hned po osmi sekundách se trefil litvínovský Michal Trávníček a o vyrovnání se postaralo slovenské duo v barvách Znojemských Orlů - po Uramově přihrávce skóroval Pucher. Ve druhé třetině se stadión Ondreje Nepely dočkal osmi branek. Od poloviny zápasu se do branky postavili domácí Rybár a znojemský Duba, který nahradil dříve nominovaného kladenského Orcta. Rybár sice inkasoval jako první, ale Duba lovil puk ze své sítě čtyřikrát za sebou. Jubilejní desátou branku domácích vstřelil Fabuš. Sailer a Balaštík opět snížili. V závěru držel naděje českých extraligistů gólman Duba, a i když ho jednou překonal Kukumberg, Uram z Chabadou snížili na rozdíl jediné branky. V poslední minutě však rozhodl český obránce ve službách Slovanu Bratislava Petr Pavlas.

Výběr slovenské extraligy - Výběr české extraligy 12:10 (4:3, 5:3, 3:4)

Branky a nahrávky: 5. Kroták (Bartek), 6. Halaj, 7. Pavličko (Šimurda, Šechný), 19. Bartek (Babka, Hála), 26. Kroták (Kledrowetz, Pavličko), 33. Starosta (Kukumberg), 37. Halaj (Šimurda, Cíger), 40. Heš (Kukumberg, Hartmann), 40. Bartek (Štork), 44. Fabuš (Babka), 53. Kukumberg (Hartmann, Fabuš), 60. Pavlas (Halaj, Kukumberg) - 12. Ptáček (Chabada, J. Straka), 12. Trávníček (J. Straka), 17. Pucher (Uram, Zábranský), 28. Balaštík (Zábranský, Pucher), 30. J. Straka, 32. P. Sýkora (Sup), 46. Sailer (Burger, Jiruš), 49. Balaštík (Uram, Pucher), 54. Uram (Pucher), 56. Chabada (Trávníček, J. Straka)
Rozhodčí: Kolísek (ČR) - Pavlovič, Tvrdoň (oba SR)