Smyth a Gionta předvedli bleskové hattricky

Jaromíru Jágrovi se sice individuálně vydařil zápas proti jeho bývalému klubu z Pittsburghu, jenže jeho New York Rangers jako tým na hosty nestačili a podruhé v sezóně prohráli. Český útočník jednu branku dal a na dvě přihrál. Za stavu 5:5 však seděl na trestné lavici a Sidney Crosby v poslední minutě rozhodl o vítězství Penguins.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Výborně se bavili fanoušci New Jersey a Edmontonu. Kanadský tým sice prohrával s hosty ze San Jose už 1:4, na čemž se hattrickem za 21 minut podílel Jonathan Cheechoo a jedním zásahem i český útočník Milan Michálek, jenže nakonec Olejáři 6:4 vyhráli. Kromě Aleše Hemského, který vstřelil poslední gól zápasu, se na konečném stavu podepsala především střelecká exploze Ryana Smythe, jenž v rozmezí 45. a 47. minuty třikrát skóroval.

O něco delší časový úsek potřeboval na svůj hattrick Brian Gionta z New Jersey. O to byl však důležitější. Gionta jako jediný dokázal skórovat během třetí třetiny a srovnal stav utkání New Jersey s Torontem z 3:6 na 6:6. Dal tím spoluhráči Maddenovi možnost proměnit rozhodující samostatný nájezd. Po jejich sérii nakonec domácí vyhráli 7:6.

Čtvrteční zápasy NHL

NY Rangers - Pittsburgh 5:6 (0:0, 3:3, 2:3)
Branky: 25. Jágr, 27. Cullen, 36. Hall (Straka, K. Rachůnek), 47. Nylander (Průcha, Jágr), 52. Shanahan (Jágr, Straka) - 42. a 48. R. Whitney, 24. J. Staal, 30. Letang, 36. Ouellet, 60. Crosby. Střely na branku: 42:22. Diváci: 18.200.

Ottawa - Calgary 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 52. Iginla. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.404.

New Jersey - Toronto 7:6 po sam. nájezdech (1:1, 2:5, 3:0 - 0:0)
Branky: 47., 55. a 60. Gionta (na první Eliáš), 11., 24. a rozhodující sam. nájezd Madden, 26. Brylin - 22. a 24. Stajan (na druhou T. Kaberle), 16. O'Neill, 25. Kilger, 29. Tucker, 35. Ponikarovskij. Střely na branku: 30:30. Diváci: 15.623.

Minnesota - Washington 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. a 27. K. Johnsson, rozhodující sam. nájezd M. Koivu - 5. Zubrus, 18. Sjomin. Střely na branku: 38:26. Diváci: 18.064.

Chicago - Nashville 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 5. Handzuš (Vrbata, Havlát), 53. Hamilton, 60. Havlát - 46. Arnott. Střely na branku: 31:38. Diváci: 8.008.

St. Louis - Boston 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 57. a rozhodující sam. nájezd Stempniak, 59. Mayers - 6. Bergeron, 44. Savard. Střely na branku: 35:18. Diváci: 17.213.

Los Angeles - Dallas 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 43. Ivanans - 1. Miettinen, 15. Modano, 22. Morrow, 54. J. Jokinen. Střely na branku: 33:29. Diváci: 14.167.

Edmonton - San Jose 6:4 (1:2, 1:2, 4:0)
Branky: 45., 45. a 47. Smyth (na první a druhou Sýkora, na třetí Šmíd), 4. Thoresen, 33. Lupul, 56. Hemský - 7., 9. a 27. Cheechoo, 29. M. Michálek. Střely na branku: 32:23. Diváci: 16.839.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít