Sněmovna možná uvolní jednu miliardu na stavbu Hagiboru

Stavbu víceúčelové sportovní haly v Praze na Hagiboru chtějí umožnit poslanci všech parlamentních stran mimo komunistů. Sněmovně předložili za tímto účelem návrh zákona, který má umožnit čerpání jedné miliardy korun z prostředků získaných při malé privatizaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z předkladatelů návrhu zákona - poslanec za ČSSD Michal Kraus - pro Radiožurnál upřesnil, že uvolněné peníze nebudou vázány pouze na jedinou lokalitu, nebo konkrétní stavbu. Miliarda by byla využita na investiční činnost, která by sloužila nejen k výstavbě víceúčelové haly na Hagiboru, ale i dalších víceúčelových sportovišť spojených s hokejovým mistrovstvím světa, které by se mělo konat u nás v roce 2004.

Ladislav Malý, vládní zmocněnec pro výstavbu haly, řekl Českému rozhlasu, že hlavním důvodem takového kroku je to, že na Hagiboru jsou určité nutné vyvolané investice a nesouvisí s výstavbou haly. Jsou to investice do infrastruktury, které souvisí s provozem lokalit.

Markéta Kaclová, Milada Richterová, Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme