Snopek rozhodl první semifinále

Hokejisté Pardubic zvítězili v úvodním utkání semifinále play-off České pojišťovny nad Libercem 3:2 v prodloužení. Vítěznou branku prvního zápasu dal v 67. minutě obránce Snopek.

semifinále extraligy Pardubice-Liberec

semifinále extraligy Pardubice-Liberec | Foto: Alexandra Mlejnková

Domácí měli v prvních dvou třetinách více šancí, ale výborný Hnilička tým podržel a Čermák v 39. minutě dostal hosty v přesilovce do vedení. Bulis rychle srovnal, Podkonický zase vrátil Liberci náskok, který pět minut před třetí sirénou smazal Dopita. V 8. minutě prodloužení rozhodl o výhře Moelleru přesnou ranou po ledě Snopek. Roli střelci usnadnilo i zranění brankáře Milana Hniličky, kterého trefil na začátku prodloužení na nechráněné místo prudce vystřelený puk. Hnilička se rozhodl v brance zůstat a jak sám po utkání přiznal, právě zranění přispělo k rozhodujícímu momentu celého zápasu.

Pardubice tedy porazili Liberec 3:2 v prodloužení. Stav série je 1:0 ve prospěch Moelleru.

Výsledek:

Moeller Pardubice - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0) Branky a nahrávky: 42. Bulis (Havíř, Mikeska), 56. Dopita, 67. Snopek (Koukal, Průcha) - 39. Čermák (Modrý, Hnilička), 43. Podkonický (V. Novák, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Bolina, Homola - Český, Kostka. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 9300 (vyprodáno). Stav série: 1:0.

Sestavy: Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Linhart, Mudroch, Pácal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - A. Hemský, Koukal, Průcha - Tvrdík, Divíšek, Rolínek. Trenéři: V. Martinec a Šejba. Liberec: Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý, M. Duben, Jareš - R. Vrbata, Kotalík, S. Procházka - Čermák, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, V. Novák - P. Rozsíval, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

Filip Grim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít