Šok z Letné: Straka končí, přichází Hřebík

Fotbalová Sparta překvapivě vyměnila trenéra: dosavadního kouče Františka Straku vystřídal Jaroslav Hřebík, který se na lavičku letenského týmu vrací po dvou a půl letech. Straka se o svém propuštění dozvěděl ve čtvrtek v deset hodin. Ve 14 hodin už na tiskové konferenci sparťanské vedení představilo nového trenéra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Hřebík | Foto: Miroslav Bureš

Se změnou nejsou spokojeni někteří fanoušci. Asi padesát nespokojených příznivců proniklo do areálu stadionu a na spolumajitele klubu házeli jablka a rajčata. Křetínského a Hřebíka kryli vlastními těly policisté.

Podle zákulisních zpráv Straka nesouhlasil s velkým výprodejem hráčů, který prý vedení v zimní přestávce chystá. Vedle brankáře Blažka by Letnou mohli údajně opustit také Pergl, Voříšek, Rezek, Petráš i další hráči, kteří v poslední době nastupovali v základní sestavě. Straka o tom nechce polemizovat.

Důvody nečekaného odvolání fanoušky oblíbeného trenéra uvedl místopředseda představenstva Sparty Daniel Křetínský. "Po důkladné analýze celé podzimní části sezony jsme dospěli k závěru, že tato změna je v zájmu dalšího rozvoje kvality našeho herního projevu i plnění stanovených sportovních cílů," oznámil Křetínský. "Mimořádně si vážíme práce Františka Straky a jeho působení ve Spartě hodnotíme jako úspěšné. Přesto jsme přesvědčeni, že systematický přístup Jaroslava Hřebíka více odpovídá současným potřebám Sparty," prohlásil Křetínský, který do klubu přišel v létě po změně majitele.

Hřebík slavící právě v den podpisu smlouvy 56. narozeniny by měl na Spartě trénovat půldruhého roku. Součástí kontraktu je také opce, která jeho pobyt na Letné může v případě spokojenosti obou stran prodloužit do roku 2008.

Vlastimil Vlášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme