Šok z Letné: Straka končí, přichází Hřebík

Fotbalová Sparta překvapivě vyměnila trenéra: dosavadního kouče Františka Straku vystřídal Jaroslav Hřebík, který se na lavičku letenského týmu vrací po dvou a půl letech. Straka se o svém propuštění dozvěděl ve čtvrtek v deset hodin. Ve 14 hodin už na tiskové konferenci sparťanské vedení představilo nového trenéra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Hřebík | Foto: Miroslav Bureš | Zdroj: Český rozhlas

Se změnou nejsou spokojeni někteří fanoušci. Asi padesát nespokojených příznivců proniklo do areálu stadionu a na spolumajitele klubu házeli jablka a rajčata. Křetínského a Hřebíka kryli vlastními těly policisté.

Podle zákulisních zpráv Straka nesouhlasil s velkým výprodejem hráčů, který prý vedení v zimní přestávce chystá. Vedle brankáře Blažka by Letnou mohli údajně opustit také Pergl, Voříšek, Rezek, Petráš i další hráči, kteří v poslední době nastupovali v základní sestavě. Straka o tom nechce polemizovat.

Důvody nečekaného odvolání fanoušky oblíbeného trenéra uvedl místopředseda představenstva Sparty Daniel Křetínský. "Po důkladné analýze celé podzimní části sezony jsme dospěli k závěru, že tato změna je v zájmu dalšího rozvoje kvality našeho herního projevu i plnění stanovených sportovních cílů," oznámil Křetínský. "Mimořádně si vážíme práce Františka Straky a jeho působení ve Spartě hodnotíme jako úspěšné. Přesto jsme přesvědčeni, že systematický přístup Jaroslava Hřebíka více odpovídá současným potřebám Sparty," prohlásil Křetínský, který do klubu přišel v létě po změně majitele.

Hřebík slavící právě v den podpisu smlouvy 56. narozeniny by měl na Spartě trénovat půldruhého roku. Součástí kontraktu je také opce, která jeho pobyt na Letné může v případě spokojenosti obou stran prodloužit do roku 2008.

Vlastimil Vlášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme