Souboj dvou nejlepších týmů podzimu neměl vítěze

Fotbalisté pražské Sparty vybojovali v 15. kole Gambrinus ligy bezbrankovou remízu v Teplicích. V čele tabulky si tak před svým dnešním soupeřem udrželi šestibodový náskok a získali tak titul podzimního mistra. Už jen dva body ztrácejí na Teplice fotbalisté Liberce. V Českých Budějovicích zvítězili 2:1 zásluhou gólu Zápotočného dvě minuty před koncem. Stejným poměrem vyhrál Zlín v Opavě. Utkání Slovácka s Mladou Boleslaví skončilo nerozhodně 1:1.

Gambrinus liga

Ve fotbalovém šlágru podzimu padl jediný gól, ale ten rozhodčí Jára domácím upřel a neuznal ho. Nebyla to krásná podívaná, ale urputný boj. Poloprázdný stadion neviděl povedené kličky, krásné akce ani žádné parádičky, ale spoustu nepřesností a faulů. Domácí fanoušci spílali sudímu Járovi při každém sporném zákroku, teplický trenér Mareček co chvíli vyskakoval z lavičky a vbíhal až ke hřišti. Hádal se téměř o každý aut, o každý faul a mával rukama. Zápas však postrádal vzrušivé okamžiky na hřišti, střely i šance, byť v první půli domácí měli dvě slušné možnosti a sparťané jednu. Hosty proti střelám Maška a Veleby podržel Blažek, při sparťanské příležitosti zase pálil z pár kroků Zelenka vedle. Domácí perfektně bránili. Obránci v čele s Hunalem, který vyléčil zranění kotníku, dobře protihráče obsazovali. A jelikož sparťané moc neběhali, do šancí se probíjeli jen obtížně. Nefungovala jim ani spolupráce hrotů Juna s Medunou, který naskočil místo Pacandy. Ani Tepličtí se dopředu moc nehrnuli, na jejich hráčích bylo vidět, že mají velký respekt. V předcházejících domácích zápasech na Slavii a Olomouc nastoupili mnohem živěji. Když se o to snažili na začátku druhé půle, málem inkasovali. Po rohovém kopu totiž sparťané rychle zaútočili a po krásné uličce Zelenky běžel z pravé strany sám na branku Poborský, ale Poštulku jeho nepovedenou střelu vytěsnil nohama na roh.

V 59. minutě připravil Teplice o vítězství mylným verdiktem sudí Jára. Poté, co míč vyražený Blažkem putoval z hlavy Rady do sparťanské sítě, odpískal faul na brankáře. Televizní záznam však potvrdil, že faulujícím hráčem byl Blažek, který oběma rukama odstrčil domácího útočníka Maška. Domácím se líbilo, že se hra roztáhla na celé hřiště a útoky se střídaly na obě branky. Ale Verbíř i střídající Tesařík z dobrých pozic přestřelili. A v největší teplické šanci byl Benát, ale jedenáct minut před koncem jeho gólová střela do branky neprošla, míči stál v cestě stoper Kováč.

Výsledky 15. kola:

FK Teplice - Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Jára - Ondo, Kumstát. ŽK: Doležal, Rada - Labant, Sivok
Diváci: 9120

Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Hunal, Krmaš - Doležal, Sabou, Benát, Verbíř (65. Divecký) - Mašek, Veleba (57. Tesařík). Trenér: Mareček

Sparta: Blažek - Voříšek, Kováč, Petráš, Labant - Poborský, Zelenka, Sivok, Urbánek - Jun (75. Rezek), Meduna. Trenér: Straka

Slezský FC Opava - Tescoma Zlín 1:2 (1:1)

Branky: 38. Metelka - 26. Bača, 48. Švach
Rozhodčí: Šedivý - Hojsík, Racek. ŽK: Metelka - Vrtělka, Bača, Dobeš
Diváci: 3302

Opava: Vašek - Jašek (54. M. Hubník), Krajčovič (89. Zeher), Kotůlek, Bureš - Laciga, Sviták, Metelka, Kiša - J. Baránek, Melinho (82. Půda). Trenér: Palička

Zlín: V. Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Hubáček - Novosad (72. Zapletal), Vrtělka, Janíček - Bača (78. Dobeš), Činčala - Malár (90. Ditrich). Trenér: Hapal

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 1:2 (1:0)

Branky: 23. Lafata - 46. Pospíšil, 87. Zápotočný
Rozhodčí: Gallo - Tulinger, Pinkas. ŽK: Dobrotka - Slepička, Lukáš
Diváci: 2511

České Budějovice: Filipko - Pončák, Dobrotka, Dvořák, Leština - Vozábal, Chlebek, Němec (52. Gruber), Plocek (81. Rožboud) - Kulič, Lafata (83. Myšák). Trenér: Žák

Liberec: Čech - Šinglár, Valachovič, Lukáš, Janů - Kisel, Polák, Hodúr (79. Ančic), Papoušek (90. Hamouz) - Slepička (84. Zápotočný), Pospíšil. Trenéři: Griga a Lavička

. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 63. Polách - 65. Sedláček
Rozhodčí: Jech - Holub, Večeřa. ŽK: Cigánek, Matějovský, Švejdík (všichni Boleslav)
Diváci: 4150

Slovácko: Kováč - Švejnoha, Rajnoch, Němčický - Petržela (76. Filipský), L. Jarolím, Abrahám, Polách, Kadlec - Ivana (82. Ordoš), Nezmar (60. Pospěch). Trenér: K. Jarolím

Mladá Boleslav: Miller - Krátký, Skála, Švejdík, Palát - Cigánek (63. M. Jarolím), Matějovský, Vít, Čáp - Bednář (90. Rojka), Sedláček. Trenér: Uhrin ml.