Souboj fotbalových fanoušků - 11. kolo

Fotbalovou Gambrinus ligu i nadále vede pražská Slavia, soutěži Radiožurnálu o nejlepší fanoušky pro změnu suverénně vévodí Baník Ostrava. Z toho vyplývá, že i tentokrát jsme sesbírali hodnocení od všech reportérů, kteří sledovali utkání 11. kola.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci FC Baník Ostrava | Foto: Baník Ostrava

Bohemians-Most 9:5

Domácí fanoušci sice nevyprodali Ďolíček, ale to se na Most asi čekat ani nedalo. Celý zápas tradičně fandili, připravili si choreo, nesemlely se žádné nepřístojnosti. Ojedinělému pokřiku na rozhodčího se nelze divit. Hostů dorazilo asi 150, snažili se i fandit, ale v rachotu domácích to měli těžké.

Plzeň-Olomouc 3:2

Do hlediště si našly cestu jen necelé tři tisícovky diváků. Zápas se obešel bez incidentů, ale ani se příliš nefandilo, v některých pasážích panovalo ve Štruncových sadech hrobové ticho. Hostů přijelo asi dvacet, všichni velmi otužilí, neboť občasné povzbuzování doplnily asi na třicet minut svlečením do půl těla.

Ostrava-Mladá Boleslav 5:1

Utkání mělo na republikové poměry dobrou atmosféru. Domácí fandové si ale větší než průměrnou známku nezaslouží. Na Bazaly přišla na zápas třetího s pátým nejnižší návštěva v tomto ročníku - 6160 diváků. Neobjevila se taky obvykle pestrá choreografie a naopak z hlediště přilétl jeden dělbuch takové síly, že je s podivem, že pořadatelé stojící poblíž neohluchli. Během zápasu se také vzhledem k vývoji skóre objevily v Ostravě málo vídané hluché pasáže. U Středočechů není co hodnotit. V sektoru nula a při jejich gólech se radovala jenom střídačka. Prostě bída.

Sparta-Kladno 4:4

Saprťané skandovali vcelku slušně. Svůj tým podporovali. Návštěva byla na sparťanské poměry podprůměrná. Pár kladenských fandů nevytvořilo ani velkou podporu, ale ani žádné problémy.

Teplice-Žižkov 5:5

Tradičně slabá návštěva na teplickém stadionu kazí dojem z jinak výborného zápasu. Na druhou stranu, ti co přišli, domácí jedenáctku vytrvale hnali do útoku, a to i v době, když prohrávala. Žižkov přijela povzbudit na naše poměry početná skupina fandů, jejich podpora ale pohasínala v přímé úměrnosti na vývoji skóre.

Brno-České Budějovice 4:1

Jen necelé tři tisice domácích fanoušků své fotbalisty povzbuzovaly jen v prvním poločase. Ve druhém, kdy se hosté zlepšili, na fandění ubrali, nechyběli ani vulgární pokřiky na hráče. Z Českých Budějovic nepřijeli žádní fanoušci.

Zlín-Jablonec 5:1

Jablonečtí fandové dostávají jedničku, na zlínský stadion nepřijel nikdo. Domácí fandové se ukázali v mnohem lepším světle. Svůj tým hnali k vítězství po celou hrací dobu. Ke třem bodům svůj tým nedotlačili. Mohlo jich přijít více.

Liberec-Slavia 8:6

Liberečtí nevyprodali stadión, ačkoliv přijel vedoucí tým tabulky a poprvé doma je vedl staronový kouoč Škorpil. Jinak ale fandili po většinu utkání, kotel si připravil tradičně nápadité choreo. Slávistů dorazilo hodně, fandili většinu zápasu - drželi svůj tým, když hrál v oslabení. Pokřik "Smrt Spartě" ale hodnotící reportér staví na stejnou úroveň jako antisemitský pokřik fanoušků z Letné. A sráží body.

Tabulka po 11. kole

1. Ostrava 74 2. Bohemians 67 3. Slavia 64 4. Liberec 59 5. Sparta 53 6. Teplice 51 7.-8. Most a Mladá Boleslav 48 9. Brno 45 10. Olomouc 43 11. Plzeň 42 12. Žižkov 39 13. České Budějovice 35 14.-15. Jablonec a Kladno 34 16. Zlín 30

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme