Souboj fotbalových fanoušků - 23. kolo

Zatímco soubojem o první místo v Gambrinus lize byl duel Slavie se Spartou, v soutěži Radiožurnálu o nejlepší ligové fanoušky je tomu jinak. Tam se o vedení přetahují příznivci pražských Bohemians a ostravského Baníku, kteří se v tomto kole na zeleno-bílé dotáhli. A fanoušci Slavie a Sparty? V tomto kole se stali jednoznačně ostudou nejvyšší soutěže. Běsnění, které radikální členové obou táborů předvedli na Strahově, je trestuhodné a mělo by být důrazným varováním a podnětem k zamyšlení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci FC Viktoria Plzeň | Foto: FC Viktoria Plzeň

Olomouc-Zlín 4:4

Utkání se odehrálo v poměrně poklidné atmosféře za přítomnosti necelých čtyř tisíc diváků. Během zápasu nedošlo k žádným rušivým momentům, bohužel to platí i pro ty pozitivní, narušující ospalé prostředí. Několik desítek příznivců Zlína se chovalo bez výstřelků. Obdobně i domácí. Povzbuzování nebylo příliš výrazné.

Žižkov-Plzeň 6:4

Kdybychom měli určit, kdo koho v tomto utkání předčil, tak jasně zvítězí fanoušci nad fotbalisty. Příjemné jarní dopoledne si nenechali zkazit fotbalem a zejména ti domácí předvedli oproti minulým zápasům řadu oživujících prvků, zejména pokřiků včetně přání k narozeninám náhradnímu gólmanovi Žižkova Oldřichu Pařízkovi. Hosté se místy také snažili a nepřijelo jich úplně málo (několik desítek). Celkově ale atmosféra na Žižkově ovšem nebyla oslnivá, takže dávat vyšší známky by bylo vůči ostatním táborům na jiných stadionech nespravedlivé.

Jablonec-Most 4:6

Návštěva na záchranářském souboji byla překvapivě slušná (přes 4000 diváků), domácí fanoušci se však spíše kochali pod Ještědem vzácně vlídným slunečným počasím. Stovka příznivců hostujícího celku se svůj celek snažila povzbuzovat intenzivněji, často byla i o dost víc slyšet.

České Budějovice-Bohemians 6:8

Jihočeští fanoušci přišli tentokrát na fotbal v počtu sice nevalném, ale na místní poměry výborném. Fandit se také snažili, ovšem příval hostů je v tomto ohledu předčil. Klokani sice svým skandováním vyháněli z funkce trenéra Zbyňka Bustu, ale na druhou stranu nepolevovali v podpoře svého mužstva ani za nepříznivého stavu. Sympatický výkon.

Mladá Boleslav-Brno 4:3

Boleslavští fandové využili jarní počasí k tomu, aby se v poměrně hojném počtu vydali na fotbalový stadion, ale že by se projevili svými hlasivkami, to se tvrdit nedá. Slyšet byl pouze kotel, ale i ten umí vytvořit daleko lepší kulisu. Brněnských příznivců se před zápasem očekávalo víc, nakonec jich dorazilo tolik, že by se naskládali do jednoho autobusu. Nejvíce o sobě dali vědět, když zapálili světlice.

Kladno-Liberec 4:6

Libereckých fanoušků přijelo do Kladna asi 150 a předvedli lehký nadprůměr. Domácí tábor tvořilo zhruba dva tisíce návštěvníků, kteří sice úplně nepropadli, ale fotbalovou kulisu rozhodně vytvořit nedokázali, snad ani nemohli...

Teplice-Ostrava 5:9

Kotel domácích fanoušků nemohl konkurovat nájezdu baníkovských příznivců, kteří zasluhují téměř absolutorium. O vysoké body už si dopředu řekli tím, že i v~neatraktivním čase pro výjezd skoro zaplnili sektor určený hostujícím vlajkonošům. Jejich transparent "Vlajkonoši domácí" mohl i leckoho pomýlit, protože doma se, co se týče síly povzbuzování, mohli cítit spíše fotbalisté Ostravy.

Slavia-Sparta 1:1

Neomluvitelné, trestuhodné. A vymyslet by se dala spousta dalších přívlastků, které by odpovídaly tomu, co se dělo v sektorech pro kotle slávistů a sparťanů během derby. Ohně hořely, sedačky nehostily zadní části těla návštěvníků, nýbrž létaly vzduchem, zuřivci z obou táborů řádili jako smyslů zbavení. Škoda, že nejnižší známkou je jednička...

Pořadí po 23. kole

1.-2. Bohemians a Ostrava 150 3. Liberec 133 4. Slavia 120 5. Sparta 105 6. Mladá Boleslav 103 7. Most 100 8.-9. Brno a Teplice 99 10.-11. Plzeň a Žižkov 89 12. Olomouc 87 13. Jablonec 80 14. Zlín 77 15. České Budějovice 74 16. Kladno 63

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme