Souboj fotbalových fanoušků - 25. kolo

Nejen v Gambrinus lize, ale i v soutěži Radiožurnálu začíná jít do tuhého. Ve 25. kole se dostali do čela fanoušci Baníku Ostrava, kteří v Mladé Boleslavi předvedli ve srovnání s mosteckým vystoupením příznivců Bohemians o poznání vytrvalejší "výkon", i díky kvalitní pořadatelské službě nepoužili na rozdíl od "klokanů" žádnou pyrotechniku a své mužstvo i přes porážku 1:3 vyprovodili potleskem. Utkání v Mladé Boleslavi sneslo co do atmosféry vskutku přísná měřítka, zato na řadě dalších stadionů bylo dění v ochozech jemně řečeno jarně unylé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský stadion Mladá Boleslav | Foto: FK Mladá Boleslav

Olomouc-Plzeň 3:1

Utkání zhlédla jedna z nejnižších návštěv na prvoligové kopané v Olomouci za poslední léta. Něco přes tři tisíce diváků. Jejich projevy i proto nebyly nijak výrazné. U hostů téměř žádné, u domácích podprůměrné. Během utkání nedošlo k výstřelkům.

Žižkov-Teplice 2:3

Hostujících příznivců pod vysílač dorazilo několik desítek a v některých pasážích svůj tým účinně povzbuzovali. Prosadit se proti domácímu publiku ostatně nebyl zas takový problém. Když se jednotlivec rozhodl, jeho hlas byl po celém stadionu zřetelně slyšet. Využívali toho třeba nespokojenci na hlavní tribuně, kteří žižkovského útočníka Petra Švancaru opakovaně "povzbuzovali" peskováním. Domácí si navíc neodpustili nepřístojnosti, například ve svém sektoru za jednou z branek rozdělali oheň.

Slavia-Liberec 8:6

Nejen na hřišti, ale i v ochozech Strahova měl domácí tým jasnou převahu. Na tartan ani jinam neletěla ani jedna dýmovnice, oproti derby zřejmě přišli i do kotle jen "beránci". Účast 5751 diváků je na Rošického stadiónu na fotbalovou ligu nevídaně vysoká. Ale hráči bojující o titul by si zasloužili větší podporu. Hostů přijelo také relativně dost, chovali se slušně, fandili, ale domácí přehlušit nemohli.

Kladno-Sparta 5:7

Kladenský stadion byl po dlouhé době zaplněný, což je ovšem jediné veliké plus domácích příznivců. Bouřlivou atmosféru totiž ani v takové situaci svému mužstvu vytvořit nedokázali. Sparťanští fanoušci na tom byli s fanděním o mnoho lépe, ale dojem pokazili vypuštěnými dýmovnicemi.

České Budějovice-Brno 3:5

Domácí publikum bylo velmi pasivní. Na jednu stranu se mu není proč divit, na druhou stranu - kdo jiný by měl hráče vybičovat ke zvýšenému úsilí? Hostů přijel slušný počet, fandili kvalitně, zasloužili by si i lepší známku, ale dojem si v závěru naprosto pokazili, protože se nevyvarovali odpalování pyrotechniky.

Jablonec-Zlín 3:1

Domácí příznivci, kteří se na stadionu přece jen sešli, nebyli takřka slyšet, představení podprůměrné. O hostujícím táboru se skoro nedá ani zmiňovat, tvořil ho takový počet výletníků, že by se dali spočítat na prstech jedné zdravé ruky.

Mladá Boleslav-Ostrava 9:9

Fanouškům Ostravy se nepodařilo propašovat do sektoru pro hosty žádnou pyrotechniku, ač se o to pokoušeli. I proto se soustředili jenom na to, co je zdobí - hlasité a trvalé projevy podpory svého mužstva za všech okolností, nápadité transparenty. A na hlavách pořadatelů tak skončily pouze kelímky s pivem. Domácí publikum se zahanbit nenechalo, fandil celý stadion a jeden z nejlepších domácích zápasů svého mužstva v této sezóně si skutečně užívalo. Škoda, že nebylo vyprodáno, vynikající fotbalový zážitek.

Most-Bohemians 6:7

Mostečtí fanoušci si drží svůj solidní ligový standard, ovšem na příznivce hostů tentokrát co do intenzity povzbuzování neměli. Klokani zkazili své vystoupení salvou dýmovnic. A při nepříznivém vývoji měli i oni hluchá místa v podpoře svého mužstva.

Pořadí po 25. kole

1. Ostrava 167 2. Bohemians 165 3. Liberec 146 4. Slavia 134 5. Sparta 120 6. Mladá Boleslav 119 7. Most 112 8. Teplice 106 9. Brno 105 10. Plzeň 95 11. Olomouc 93 12. Žižkov 92 13. Jablonec 84 14. Zlín 82 15. České Budějovice 78 16. Kladno 71

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme