Souboj fotbalových fanoušků - 9. kolo

Soutěž o nejlepší fanoušky nejvyšší české fotbalové soutěže očima reportérů Radiožurnálu má ve 2. ročníku následující pravidla: I nadále bude každý týden osm reportérů na jednotlivých stadionech sledovat chování a nápaditost příznivců. Na základě jejich hodnocení určíme pět nejsympatičtějších počinů kola, které bodově odměníme (2 až 10 bodů). Může přitom jít nejen o vtipné choreo nebo parádní fotbalovou atmosféru, ale i o úsměvné maličkosti či zdánlivé drobnosti, které dají třebas jinak průměrnému utkání šmrnc. Násilné a urážlivé projevy fanoušků naopak mohou vést k bodovým odpočtům - určovat tedy budeme také případné nejhorší počiny kola (minus 1 až minus 5 bodů).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českomoravský fotbalový svaz | Foto: fotbal.cz

Co se povedlo v 9. kole

1. Slavia (10 bodů) - Derby mělo předpisovou atmosféru (o nepředpisovostech níže), a vzhledem k vývoji se o ni v míře o něco větší staral hostující tábor.

2. Sparta (8 bodů) - Na Letné bylo vyprodáno, sparťané byli vzhledem k tomu, co se dělo, zamlklejší, ale i oni měli na výtečné kulise pochopitelně podíl.

3. Liberec (6 bodů) - I v padesáti lidech dokázali příznivci Slovanu na Bazalech v četných úsecích utkání domácí příznivce překřičet.

4. Ostrava (4 body) - Návštěva mezi šesti a sedmi tisíci diváky je na Bazaly sice bídná, ale ti co přišli, nešetřili kromě povzbuzování vtipnou choreografií nebo poděkováním za výkon Baníku v Moskvě.

5. Mladá Boleslav (2 body) - V Mladé Boleslavi bylo i na Příbram téměř plno, v poslední době už to bývá standardem.

Co se nepovedlo v 9. kole

Sparta (-3 body) - Rozhodčí Příhoda musel upozornit na to, že pokud se publikum nevyvaruje nesportovních projevů (mírně řečeno), derby přeruší nebo předčasně ukončí. O něco hruběji si svými pokřiky počínali domácí.

Slavia (-2 body) - Platí totéž co pro sparťany, pouze s tím, že v projevech slávistů bychom nenalezli antisemitská hesla.

Pořadí po 9. kole

1. Slavia 51 2. Ostrava 45 3. Sparta 34 4. Liberec 28 5. Brno 22 6. Mladá Boleslav 20 7. Plzeň 18 8. Žižkov 13 9. České Budějovice 4 10.-11. Bohemians Praha a Teplice 2 12.-14. Jablonec, Olomouc, Příbram 0 15. a 16. Kladno a Zlín -1

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme