Souboj o třetí místo vyhrály Pardubice

Hokejisté Pardubic porazili ve 36. kole O2 extraligy Vítkovice 2:1. Domácí Ostravané tak prohráli už počtvrté v řadě a z druhého místa, kde byli ještě ve 34. kole jsou nyní 4. O dvě porážky horší sérii má Mladá Boleslav. Ta doma prohrála se Spartou 1:3 a v této sezoně nad ní zatím nebyla schopna vyhrát.

Fanoušci HC Moeller Pardubice

Fanoušci HC Moeller Pardubice | Foto: HC Moeller Pardubice

Vítkovice Steel - Moeller Pardubice 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Ostravský tým ztratil další body. V bitvě o třetí místo v tabulce podlehl Pardubicím 1:2. Gólový účet zápasu stanovila druhá třetina. Po gólech Pivka a Somíka šli hosté do trháku. Domácí naději křesal Roman Šimíček marně.

Branky a nahrávky: 38. Šimíček (Svačina) - 25. Pivko (Divíšek), 35. Somík (Tvrdík, Zohorna) Rozhodčí: Kubeš - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5011

Litvínov - Znojemští Orli 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Domácí si pojistili vedení v tabulce vítězstvím 3:0. Znojemští byli sice po většinu času velmi čilý s porovnání s Litvínovem i střelecky aktivnější, ale bylo jim to málo platné. Na výborného gólmana Hübla nevyzráli ani jednou.

Branky a nahrávky: 10. Lukeš (Reichel), 11. Kroupa (Kubinčák, Švarný), 31. J. Černý (Kubát). Rozhodčí: Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. Diváci: 6357

RI Okna Zlín - Mountfield České Budějovice 5:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0)

Zlínští rozehráli tento duel skvěle, vedli v 21. minutě 3:0. Soupeř rostl herně od minuty a dovedl vyrovnat 11 minut před koncem a vynutit si prodloužení. Přišly na řadu samostatné nájezdy v nichž byli úspěšnější domácí.

Branky a nahrávky: 3. Leška (Köhler, Galvas), 15. Nosek (Rachůnek, Kollár), 21. Hamrlík (Leška), 48. Kollár (Köhler), rozhodující sam. nájezd Hamrlík - 24. Veselý (Duda, Vak), 36. Toman, 48. M. Hudec (Gulaš, Huml), 49. Kůrka (Mertl). Rozhodčí: Jeřábek - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Diváci: 4720

Lasselsberger Plzeň - Geus Okna Kladno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Už ve druhé minutě poslal Kracík domácí do vedení. Na další gól se, ale čekalo až do 46. minuty, kdy vyrovnal kladenský Horna. Plzeňskou odpověď zařídil za dvě minuty opět Kracík, který vymyslel rozhodující gól pro Tomáše Vlasáka.

Branky a nahrávky: 2. Kracík (Adamský), 48. Vlasák (Kracík, M. Straka) - 46. Horna (Bělohlav). Rozhodčí: Hradil - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 6815

BK Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Sparťané ani ve třetím vzájemném utkání s extraligovým nováčkem nezaváhali a potvrdili druhou příčku v tabulce. Hosté působili hokejovějším dojmem a domácí tým příliš do šancí nepouštěli. Pokud ano, Pöpperle nebezpečí zažehnal.

Branky a nahrávky: 16. Sýkora (Důras, Kočí) - 5. Langhammer (Ton), 29. Jan Hanzlík (Langhammer), 59. Látal (Hromas, Jan Hanzlík). Rozhodčí: Pešina - Prchal, Čížek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. Diváci: 4100 (vyprodáno)

Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3 (0:0, 4:1, 0:2)

Slavia znovu získala tři body, Liberec porazila 4:3, ale zápas si sama pořádně zkomplikovala. Pražané totiž vedli po povedené druhé třetině 4:1. Jenže Tygři se dostali na dostřel a sahali po vyrovnání. Gólman Neruda své spoluhráče podržel a přispěl k tomu, že Pražané mohou slavit.

Branky a nahrávky: 22. Červenka (Kadlec, Bednář), 26. D. Hruška (Kadlec, Beránek), 27. Micka (P. Jelínek), 33. Doležal (Tomica, Sloboda) - 32. Bartovič (Šachl, Blatný), 45. Blatný (Modrý, Bartovič), 49. Plodek (Klimenta, J. Moravec). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 5534

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít