Špaček s Hemským byli nad síly Tomáše Vokouna

Plné kluziště Čechů bylo při jednom z pěti nočních zápasů zámořské NHL v Edmontonu. Brankář hostujícího Nashvillu Tomáš Vokoun držel naději svého týmu na vítězství až do 5. minuty prodloužení, kdy ho podruhé překonal Pronger a rozhodl o vítězství Edmontonu 3:2. Na rozhodující branku Prongerovi přihrál obránce Jaroslav Špaček, na první útočník Aleš Hemský. Oba dva se podíleli i na zbývající brance svého týmu, kterou vstřelil Smyth.

Jaroslav Špaček

Jaroslav Špaček | Foto: Hráči NHL

Nejvyšší výhrou z nedělních utkání NHL se mohou pochlubit hokejisté Dallasu. Ti vyhráli v Chicagu 7:2 a na konečnou podobu výsledku mělo vliv i účinkování českých hráčů. Domácí Radim Vrbata přihrál na oba dva góly svého týmu, jenže Bell s Bourquem zůstali jako střelci Chicaga osamoceni. To se nedá říci o Martinu Škoulovi z Dallasu, který skóroval ve 25. minutě. Přidalo se k němu hned pět spoluhráčů, a Arnott se trefil dokonce dvakrát.

Columbus vyhrál v Anaheimu 3:2 po samostatných nájezdech. Gólový účet zápasu otevřela česká spolupráce. David Výborný s Janem Hrdinou přihrávali, Jaroslav Balaštík střílel a hosté vedli 1:0. Z českých hráčů bodoval ještě Milan Hejduk, jeho asistence však porážku Colorada 3:5 v Minnesotě neodvrátila.

Nedělní zápasy NHL:

Edmonton - Nashville 3:2 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 47. a 65. Pronger (na první Hemský, na druhou Špaček), 14. Smyth (Špaček, Hemský) - 9. Upshall, 15. Kariya (Židlický). Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celé utkání. Střely na branku: 42:20. Diváci: 16.839.

Anaheim - Columbus 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 17. Getzlaf, 58. McDonald - 12. Balaštík (Výborný, Hrdina), 19. Žerděv, rozhodující sam. nájezd R. Nash. Střely na branku: 45:34. Diváci: 16.124.

Chicago - Dallas 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)
Branky: 28. Bell (Vrbata), 54. Bourque (Vrbata) - 53. a 56. Arnott, 5. J. Jokinen, 6. Hagman, 25. Škoula, 31. Lehtinen, 47. Morrow. Střely na branku: 20:28. Diváci: 10.889.

Minnesota - Colorado 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
Branky: 10. a 18. Walz, 27. Schultz, 46. Gáborík, 60. Rolston - 8. Brunette (Hejduk), 19. Laperriere, 42. Liles. Střely na branku: 31:29. Diváci: 18.568.

Vancouver - St. Louis 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 37. A. Carter - 3. Young, 18. Jackman, 29. Bäckman, 52. Stempniak. Střely na branku: 24:35. Diváci: 18.630.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít