Španělsko do čtvrtfinále až po penaltách

Po prvním zlatém gólu, který rozhodl o postupu Senegalu do čtvrtfinále, se světový šampionát ve fotbale dočkal i prvního penaltového rozuzlení. Diváci v korejském Suwonu rozhodnutí zápasu mezi Španělskem a Irskem neviděli celých devadesát minut, a tak postup Jihoevropanů zařídil až Mendieta závěrečnou trefou při pokutových kopech.

MS ve fotbale 2002

Španělé v zápase vedli od 8. minuty po gólu Morientese až do konce základní hrací doby. V 90. minutě z druhé penalty Irů v utkání vyrovnal Robbie Keane. V prodloužení se diváci zlatého gólu nedočkali a na řadu přišly pokutové kopy. Při nich neuspěla plná polovina střelců. Za stavu 2:2 šel k rozhodující penaltě Mendieta a překonal brankáře Givena. Španělé jsou ve čtvrtfinále MS znovu po osmi letech.

Španělsko - Irsko 1:1 po prodl. (1:1, 1:0), na pen. 3:2 Branky: 8. Morientes - 90. Rob. Keane z pen.

Penalty v rozstřelu proměnili: Hierro, Baraja, Mendieta - Rob. Keane, Given.

Penalty v rozstřelu neproměnili: Juanfran, Valerón - Holland, Connoly, Kilbane.

Rozhodčí: Frisk - Lindberg (oba Švéd.), Šrámka (SR). Diváci: 38.926.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít