Sparta a Karlovy Vary jsou krok od semifinále

Jediná výhra dělí hokejisty Sparty i Karlových Varů od postupu do semifinále play off O2 extraligy. Pražský tým vyhrál ve Zlíně 4:1 a v sérii vede 3:0. Energie si i potřetí poradila s Litvínovem, tentokrát na vlastním ledě 3:1. Čtvrté duely se hrají v sobotu ve Zlíně a Karlových Varech.

Play Off ELH

Zlín - Sparta

Zlín začal třetí čtvrtfinále dobře a první třetině si vytvořil velký tlak. Své šance ale domácí nevyužili. Nápor zužitkovali domácí až na začátku druhé třetiny, kdy se trefil Kubiš. Hosté ale poté zvýšili důraz a aktivita se jim vyplatila. Ve 31. minutě vyrovnal Ton a skóre zápasu otočil Langhammer. V závěrečné třetině využila Sparta stoprocentně přesilovky a díky Gulašimu a Netíkovi rozhodla o vítězství. Pražané tak mohou dát v nejkratší možné době zapomenout na loňské čtvrtfinálové vyřazení s Libercem.

Karlovy Vary - Litvínov

Energie má šanci zopakovat loňské čtvrtfinále, ve kterém měla stejného soupeře jako letos. Litvínov měl situaci zkomplikovanou velkou marodkou, doma zůstali opory Reichel, Šlégr, Černý a Viktor Hübl. Západočeši si do poloviny zápasu vypracovali tříbrankový náskok zásluhou Skladaného, Ondřeje Němce a Milana Procházky. Litvínov dokázal pouze snížit gólem Bahenského.

RI Okna Zlín - Sparta Praha 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 23. Kubiš (Roman Vlach, Záhorovský) - 31. Ton (Vykoukal), 38. Langhammer (Vykoukal, Ton), 44. Gulaši (Broš, Pilař), 54. Netík (Vykoukal, Ton). Rozhodčí: Mikula, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 6392. Stav série: 0:3

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - Rachůnek, Kollár, Andrašovský - Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra

Sparta: Přikryl - Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, S. Hudec - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Hromas, Koreis, Hrdel - Mrňa, Podlešák, Kafka. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek

Energie Karlovy Vary - Litvínov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Skladaný (Melenovský), 27. Němec (Kumstát), 31. Milan Procházka (Melenovský, Mudroch) - 43. Bahenský (Punčochář). Rozhodčí: Šindler, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 4480 (vyprodáno). Stav série: 3:0

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Řezníček, Duben, Čutta, Mudroch, Prošek, K. Černý - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hluchý, Dej, Sailer - Milan Procházka, Melenovský, Skladaný - Zaťovič, Zucker, Pech. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický

Litvínov: J. Hübl ml. - Skuhrovec, Kubát, Kroupa, Švarný, Punčochář, Walter, Vobořil - Jánský, Heinisch, Lukeš - Kubinčák, Branda, Trávníček - Bahenský, Rindoš, Jenáček - Vrtek, Bojer, Bednařík. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol