Sparta díky výbornému začátku porazila Teplice

Fotbalisté Sparty porazili v úvodním utkání 22. kola Gambrinus ligy Teplice 2:1. Domácí dostali do vedení Kisel a Došek, za hosty snížil Džeko. O vítězství rozhodli Pražané už v první půlhodině, nakonec ale byli rádi, že mají další tři body. Vedoucí Slavii se přiblížili na jediný bod, ale ta má před sebou ještě nedělní zápas se Slováckem.

AC Sparta Praha

AC Sparta Praha | Foto: AC Sparta Praha

Sparťanský trenér Bílek postavil od začátku zápasu Juna, po čase dostali šanci také Zabavník s Kiselem. Ofenzivní složení jedenáctky se ale domácím vyplatilo, protože sevřeli Teplice před jejich šestnáctkou a vytvořili si několik slibných šancí. V 11. minutě se domácí dostali do vedení po střele Kisela z 25 metrů. Hosté ani po inkasované brance nezměnili taktiku a bez tvořivého záložníka se k šestnáctce Sparty nedostávali. Sparta naopak pokračovala v nátlakovém fotbalu a v 19. minutě Došek hlavou jen těsně minul branku. Za deset minut se ale letenský kanonýr dočkal: nejprve vyslal hlavou do slibné možnosti Kuliče, který ještě Slavíka prostřelit nedokázal, ale míč před branku vrátil Matušovič a Došek ho poslal do protipohybu teplického brankáře. Sparta pak sice trochu ubrala ze svého náporu, ale soupeř jí velké potíže nečinil.

Jenže po pauze jako by domácí i jejich fanoušci uvěřili, že se jim nic nemůže stát, a doplatili na to. V 53. minutě se po akci z pravé strany dostal míč přes celou šestnáctku k nekrytému Džekovi, který neměl problém snížit. Pražané mohli sice brzy odpovědět a znovu u toho byl Kisel, který tvrdě vypálil, ale Slavík opět zasáhl, stejně jako při Kuličově dorážce.

Zápas ale měl jiný obraz než před poločasem. Po příchodu střídajícího Fenina hosté ožili a několikrát sparťanskou obranu pořádně pozlobili. V 73. minutě domácí znovu zcela vyklidili svou levou stranu a Řepkův nepřesný odkop skončil jen u Dorta, který ale vypálil vysoko nad. Sparťanům v závěru zjevně docházely síly a jejich akce už neměly dostatek agresivity. V divokém závěru, kdy už hosté hráli bez zraněného Verbíře v deseti, mohla sice Sparta ještě přidat třetí gól, ale několik slibných brejků k šanci nevedlo.

Sparta Praha - FK Teplice 2:1 (2:0)

Branky: 11. Kisel, 29. Došek - 53. Džeko. Rozhodčí: Makovička - Ondo, Goňa. ŽK: Zabavník, Řepka, Horváth - Sabou, Fenin, Merzič, Krmaš. Diváci: 12.102

Sparta: Blažek - Pospěch, Řepka, Kadlec, Zabavník - Kisel, Hušek, Kulič (85. Rezek), Matušovič (77. Kolář) - Jun (58. Horváth), Došek. Trenér: Bílek

Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Krmaš, Merzič (61. Doležal) - Štohanzl, Sabou, Klein (41. Fenin), Jirsák (72. Verbíř) - Džeko, Dort. Trenér: Bartl